Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

VIDEO: Pro selfie až na hranici rizika. Mladík sletěl při focení z kanónu růžového tanku

RRedakce1 minuta čtení20. 5. 2017, 14:47
Mladík sletěl z tanku, zdroj: MP Brno
Mladík sletěl z tanku, zdroj: MP Brno · Foto: MP Brno

Spousta lidí dnes svůj mobilní telefon prakticky nedá z ruky. Jednou z nejoblíbenějších činností je i focení se přední kamerou telefonu. Pro originální selfie jsou dnes lidé ochotni zajít až za hranici rizika. Jedním z takových byl mladý muž v Brně. K jeho štěstí skončil v nemocnici "pouze" s lehkým poraněním hlavy.

Růžový tank před kostelem na Komenského náměstí je pro řadu kolemjdoucích natolik pozoruhodnou atrakcí, že jim nestačí jen vyfotit se s ním z chodníku. Ve čtvrtek v noci upoutal mladého muže natolik, že se na tank vyšplhal, obkročmo se posadil na dělo a pořizoval si selfie. „Tím se bavil až do chvíle, než ztratil rovnováhu a z třímetrové výšky spadl na hlavu," uvedl mluvčí strážníků Jalub Ghanem. Okamžitě k němu přiběhly dvě náhodné chodkyně a přivolaly záchranáře službu. Mladíka zdravotníci převezli do Úrazové nemocnice s lehkým poraněním hlavy.

Brněnská umělecká díla jsou pro riskantní šplh vyhledávaná poměrně často. Několik lidí se takto ještě před odhalením jezdecké sochy Jošta Moravského pokoušelo dostat na koňský hřbet. Jeden mladý muž na to koncem roku 2015 doplatil, když zavrávoral, zřítil se na zem a s vážnými zraněními skončil v nemocnici. „Podobné pokusy mohou být životu nebezpečné," připomněl Ghanem.

Zdroj: MP Brno

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Po několika sklenkách vyrazila plavat. Ženu z vody museli dostat záchranářiKrimi

Po několika sklenkách vyrazila plavat. Ženu z vody museli dostat záchranáři

Horké dny lákají k vodě, lidé by to ale neměli přehánět s alkoholem. Své o tom ví žena z Pasohlávek, která se po větším množství alkoholu vydala plavat. Z vody ji museli dostat vodní záchranáři, dechová zkouška pak ukázala téměř dvě promile.

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook