St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Na stavebních veletrzích bude v Brně vystavovat 772 firem

RRedakce1 minuta čtení19. 4. 2016, 8:42
ilustrační foto, zdroj: bvv.cz
ilustrační foto, zdroj: bvv.cz · Foto: bvv.cz

Na stavebních veletrzích bude od středy v Brně vystavovat 772 firem z 15 zemí světa. Je to zhruba stejný počet jako v loňském roce. Na čtyřdenní akci se představí i velké firmy jako Tondach nebo Wienerberger.

Novinářům to řekli pořadatelé z Veletrhů Brno. Podle ředitele Stavebních veletrhů Radima Tichého situace v oboru není ideální. "Od druhé poloviny loňského roku začalo stavebnictví klesat," uvedl.

Kromě firem budou na veletrzích také odborníci. Například Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě chystá přednášky na aktuální témata. Budou se týkat například protipovodňových opatření nebo otázky zadržení vody v krajině.

Na veletrh přijedou také developeři z regionu a představí zde své projekty. Novinkou je prezentace výrobců střech. "Půjde o prezentaci firem, které dělají střešní krytinu nebo izolace," uvedl Tichý.

Společně se stavebními veletrhy pořádají Veletrhy Brno i nábytkářský Mobitex. Na něm se letos poprvé představí i největší tuzemský e-shop s nábytkem MT nábytek. U stánku návštěvníky bude čekat fakírská židle i soutěž o designovou pohovku. Kromě toho se dozvědí, jak nejsnáze nakupovat nábytek online.

Stavební veletrhy dodnes patří k nejnavštěvovanějším akcím na brněnském výstavišti. Loni na veletrhy přišlo 44.318 návštěvníků. Na veletrzích vystavovalo 769 firem.

Zdroj: ČTK
  

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Policie rozbila gang falešných investorů. Obviněno je deset lidíKrimi

Žena v Židenicích vstoupila do kolejiště, nepřežila srážku s šalinou

Tragická nehoda se v úterý odpoledne stala v brněnských Židenicích. Žena skončila pod koly šaliny poté, co vstoupila do kolejiště mimo přechod pro chodce. Záchranáři ji po nehodě oživovali a ve vážném stavu převezli do nemocnice, kde svým zraněním podlehla.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuOstatní sporty

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook