Pá 14. 8. 2026Alan
Společnost

Značku na přání si zaregistrovaly už desítky lidí. Magistrát vydal i několik s názvem města

Oondrejsteiger2 minuty čtení26. 1. 2016, 8:21
Foto: Brno.cz
Foto: Brno.cz · Foto: Brno.cz

V souvislosti s novelou zákona je možné si od ledna 2016 zažádat o novou značku na přání pro svůj dopravní prostředek. Na Odbor dopravněsprávních činností MMB se zatím v této věci dostavilo 141 osob s tím, že bylo provedeno celkem 156 rezervací značek na přání.

Značky na přání mohou mít různou podobu. 20. ledna si vyzvedl na Odboru dopravněsprávních činností Magistrátu města Brna jeden žadatel šestici značek, z nichž ta nejpřitažlivější měla čtyři jedničky a název našeho města. Nepochybně se jedná o brněnského patriota.

Registrační značka musí mít přesně 8 znaků. Je tvořena buď jen z číslic, nebo písmen, kde ale musí být alespoň jeden znak číslice. Je možné chtít i slovo s písmenem „O“, přičemž toto písmeno je akceptováno jako číslice nula, tedy „0“. Proto brněnský magistrát přijal například žádosti jako DEM0LICE, BATM0BIL a dále např. LUCIFER1 a UKRADEN3.

Další zajímavé akceptované žádosti: STK 00000, STK 00001, STK 00002, VIP 77777, VIP 1XXXX, 997 TURBO, BRNO 1111, BRNO 7777, 000 TOMAS, 888 JIRKA, 888 KATKA, MAR TIN69, MAR TIN83. Nutno podotknout, že skladba značky na přání se často odvíjí od názvu firmy, resp. jej obsahuje. S každým takovým žadatelem magistrát komunikuje, a pokud se on-line zjistí, že jimi požadovaná kombinace již není v rámci 206 úřadů v celé ČR volná,  je možnost zvolit další varianty.

Nutno podotknout, že skladba značky na přání se často odvíjí od názvu firmy. S každým takovým žadatelem magistrát komunikuje, a pokud se on-line zjistí, že jimi požadovaná kombinace již není v rámci 206 úřadů v celé ČR volná,  je možnost si zvolit další varianty.

Rezervace značky stojí 500 Kč. Koupě jedné značky přijde na 5 000 korun. Majitel auta žádající o značku na přání zaplatí tedy celkem 10 000 Kč.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Po několika sklenkách vyrazila plavat. Ženu z vody museli dostat záchranářiKrimi

Po několika sklenkách vyrazila plavat. Ženu z vody museli dostat záchranáři

Horké dny lákají k vodě, lidé by to ale neměli přehánět s alkoholem. Své o tom ví žena z Pasohlávek, která se po větším množství alkoholu vydala plavat. Z vody ji museli dostat vodní záchranáři, dechová zkouška pak ukázala téměř dvě promile.

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook