St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Strážníci otevírají brány největšího krytého dopravního hřiště v zemi

RRedakce2 minuty čtení1. 10. 2015, 15:20
Foto: MPB
Foto: MPB · Foto: MPB

Dopravní značky, blikající semafory a výstraha znějící nad železničním přejezdem uvítají v sobotu první návštěvníky v areálu, který ve správě brněnských strážníků poslouží k moderní dopravní výchově a prevenci. Krásné přírodní prostory v těsném sousedství Svratky se během dne otevřených dveří zaplní stanovišti s ukázkami policejní a hasičské práce i záchranářskou technikou.

Dopravní hřiště Riviéra v Bauerově ulici nabízí největší zastřešenou plochu pro výuku bezpečného chování v silničním provozu. Krytá hala zaujímá 2376 metrů čtverečních a samostatně poskytne útočiště při méně příznivých povětrnostních podmínkách. Otevřené dopravní hřiště se rozkládá na 900 metrech čtverečních, obě části je možné za pěkného počasí propojit.

Brány areálu městská policie poprvé otevře veřejnosti v sobotu 3. října 2015 od deseti hodin. Tím se rozběhne sedmihodinový program, mezi jehož body se řadí ukázka z výcviku služebních psů městské policie, zadržení pachatele či atraktivní instruktáž správného hašení hořícího oleje.

Díky přítomnosti složek integrovaného záchranného systému si děti i rodiče zevrubně prohlédnou služební auta, motorky, skútry, sanitku i hasičské zásahové vozidlo. Strážníci v mezičase předvedou i jednotlivé součásti své výstroje a výzbroje.

Jako atrakce dne otevřených dveří se uplatní také další vybavení areálu. Se speciálními brýlemi na nose si mohou zájemci na takzvané opilecké stezce vyzkoušet, jak těžké je udržet balanc pod vlivem alkoholu.

Přistavený bude i interaktivní autobus Mobidik, informační stan hasičů a zdravotníci vysvětlí, jak správně postupovat při poskytování první pomoci. Návštěvníci si s sebou mohou vzít jízdní kola a koloběžky. Dopravní hřiště Riviéra obemyká rovněž osmisetmetrová dráha pro in-line bruslaře.

Při příležitosti otevření areálu byl spuštěn také nový web na adrese www.dopravnihristebrno.cz, kde je k dispozici plánek hřiště i fotografie z výstavby. Základní kámen byl poklepán 27. srpna 2014, stavební práce trvaly přibližně rok. Celková investice přesáhla 90 milionů korun, z 85 procent byla uhrazena z evropských fondů.

Zdroj: MPB

Jak hodnotíte tento článek?

TémataSvratka

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
V Podyjí se rozmohl nevkusný nešvar. Turisté v parku pohazují hygienický odpadSpolečnost

V Podyjí se rozmohl nevkusný nešvar. Turisté v parku pohazují hygienický odpad

Pohozené kapesníky a vlhčené ubrousky. S vizuálním i ekologickým nešvarem se momentálně potýkají správu Národního parku v Podyjí. Návštěvníci během své návštěvy zanechávají odpad, který se v suchém období rozkládá i měsíce.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuOstatní sporty

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook