St 12. 8. 2026Klára
Společnost

V Brně má vzniknout nová porodnice za dvě miliardy korun

RRedakce1 minuta čtení26. 8. 2015, 15:07
Ilustrační foto
Ilustrační foto

V areálu Fakultní nemocnice Brno v městské části Bohunice vznikne do konce roku 2019 nová porodnice za dvě miliardy korun, uvedla dnešní Mladá fronta Dnes. Porodnice bude největší v zemi. Starou budovu na Obilním trhu nejspíš stát bude chtít prodat.

O projektu se uvažovalo už dlouho, před pár dny ho schválila vláda. Zatím není jasné, kdy přesně se začne stavět. Už se ale ví, že nová porodnice bude vedle ředitelství, se kterým ji propojí krček. Měla by sloučit porodnická pracoviště na Obilním trhu i v Bohunicích, která jsou vzdálená asi sedm kilometrů od sebe. V posledních letech se v obou každoročně narodilo kolem 6000 dětí. Nyní je část budovy na Obilním trhu v havarijním stavu.

Spojení pracovišť zvýší komfort pacientek i práci doktorů, kteří musejí často mezi oběma pracovišti přejíždět stejně jako pacientky. "Na Obilním trhu nemáme například počítačovou tomografii nebo magnetickou rezonanci. Pacientky musí přejíždět do budovy v Bohunicích," uvedl přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky Fakultní nemocnice Brno Pavel Ventruba.

Budovu na Obilním trhu asi stát prodá, do stávajícího sídla porodnice v Bohunicích se nastěhuje Interní hematologická a onkologická klinika.

Zdroj: ČTK

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Policie rozbila gang falešných investorů. Obviněno je deset lidíKrimi

Žena v Židenicích vstoupila do kolejiště, nepřežila srážku s šalinou

Tragická nehoda se v úterý odpoledne stala v brněnských Židenicích. Žena skončila pod koly šaliny poté, co vstoupila do kolejiště mimo přechod pro chodce. Záchranáři ji po nehodě oživovali a ve vážném stavu převezli do nemocnice, kde svým zraněním podlehla.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuOstatní sporty

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook