Pá 14. 8. 2026Alan
Společnost

Hladový mladík ukradl seniorům z pečovatelského domu obědy. Chytil ho policista v civilu

Ivo Spisar1 minuta čtení27. 3. 2025, 12:00
ilustrační foto
ilustrační foto · Foto: Tran Anh Tuan

Jednadvacetiletý mladík procházel v úterý v poledne kolem pečovatelského domu a na chodbě uviděl vozík s jídlonosiči s obědy pro seniory ze Znojemska. Hladový mladík se rozhodl, že si několik obědů ukradne.

Představa teplého jídla mladíka zlákala natolik, že vešel dovnitř pečovatelského domu a hned dva plné jídlonosiče vzal.

„Daleko se však s úlovkem nedostal. Sotva vyšel ven padl do oka procházejícímu muži a co náhoda nechtěla jednalo se o policistu. Ten se ihned prokázal služebním průkazem a mladíka se zeptal, zda jsou obědy jeho. Muži nezbylo než se ke krádeži přiznat a obědy vrátit,“ popsala mluvčí policie Andrea Cejnková.

Zloděj vyčkal s policistou na přivolanou hlídku a ta ho odvezla na služebnu. „Vzhledem k tomu, že výtečník byl již v minulosti za trestný čin krádež odsouzen k trestu obecně prospěšných prací, které nevykonal, tak tentokrát parně skončí za mřížemi, kde může strávit až dva roky,“ dodala mluvčí.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Po několika sklenkách vyrazila plavat. Ženu z vody museli dostat záchranářiKrimi

Po několika sklenkách vyrazila plavat. Ženu z vody museli dostat záchranáři

Horké dny lákají k vodě, lidé by to ale neměli přehánět s alkoholem. Své o tom ví žena z Pasohlávek, která se po větším množství alkoholu vydala plavat. Z vody ji museli dostat vodní záchranáři, dechová zkouška pak ukázala téměř dvě promile.

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook