St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Tříkrálovou sbírku na jižní Moravě zahájil biskup Vojtěch Cikrle

RRedakce2 minuty čtení2. 1. 2015, 17:30
ilustrační foto
ilustrační foto

Třináct tisíc koledníků se na jižní Moravě a v části Kraje Vysočina zapojí do Tříkrálové sbírky, kterou dnes v Brně zahájil požehnáním na Petrově biskup Vojtěch Cikrle.

To řekla mluvčí Diecézní charity Brno Diana Tuyet-Lan Kosinová. Sbírka se uskuteční po celé republice. Největší dobročinná kampaň s patnáctiletou tradicí potrvá dva týdny. Loni se v Jihomoravském kraji a části Vysočiny vybralo 19,3 milionu korun, v celé zemi 83 milionů. Obě částky byly rekordní.

Peníze budou sbírat v terénu děti s dospělým doprovodem do kasiček.  Přejí lidem vše dobré a zároveň je prosí o dar na pomoc potřebným. Přispět bude možné i na doprovodných akcích, které se v rámci sbírky uskuteční. Je to například Tříkrálový čaj 6. ledna v Blansku, ve stejný den Tříkrálový průvod na velbloudech v Břeclavi, který se už o den dříve uskuteční v Hodoníně. V Boskovicích se 8. ledna odehraje Tříkrálový koncert, který bude ve stejný den i v Kuřimi.

"Naše služby bychom bez finančních darů Tříkrálové sbírky nemohli vůbec poskytovat. V této době, kdy lidí v nouzi přibývá a dotace ze strany státu a samosprávy na naši činnost jsou nejisté, pro nás představují dárci velkou naději," uvedl ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman. Dodal, že by to nefungovalo ani bez dobrovolného úsilí koledníků.

Nasbírané peníze chce charita použít na rekonstrukci Denního stacionáře Effeta v Brně pro lidi s mentálním postižením a autismem, na podporu služeb pro lidi bez domova nebo na krizové ubytování, dále pro seniory, pečovatelskou službu, hospicovou péči nebo na školní obědy chudým dětem.

"Peníze z loňské sbírky posloužily například blanenské charitě na provoz telefonické Linky důvěry, tišnovské charitě na vybavení a osobní náklady na péči pro lidi s mentálním postižením, na nákup nábytku a cvičné kuchyně pro lidi s mentálním postižením, autismem a dalším organizacím," vyjmenovala Kosinová.

Zdroj: ČTK

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
V Podyjí se rozmohl nevkusný nešvar. Turisté v parku pohazují hygienický odpadSpolečnost

V Podyjí se rozmohl nevkusný nešvar. Turisté v parku pohazují hygienický odpad

Pohozené kapesníky a vlhčené ubrousky. S vizuálním i ekologickým nešvarem se momentálně potýkají správu Národního parku v Podyjí. Návštěvníci během své návštěvy zanechávají odpad, který se v suchém období rozkládá i měsíce.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuOstatní sporty

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple

Přihlašovali jste se přes Facebook? Dočasně to nejde. Váš účet nikam nezmizel — nastavte si heslo a přihlaste se stejným e-mailem, jaký máte na Facebooku.