St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Brněnské studio ČT má nového ředitele

RRedakce1 minuta čtení2. 7. 2014, 9:24
Nový ředitel brněnského studia České televize Jan Souček, foto: Česká televize
Nový ředitel brněnského studia České televize Jan Souček, foto: Česká televize · Foto: Česká televize

Brněnské studio České televize má nového ředitele. 1. července 2014 se ujal této funkce Jan Souček. Zaměstnancům a spolupracovníkům studia ho dnes představil generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Jana Součka zvolila Rada České televize 18. června 2014 poté, co postoupil do posledního kola výběrového řízení, do kterého se přihlásilo celkem 19 uchazečů. „Do vedení brněnského studia jsme hledali osobnost, která prokáže nejen vysoké odborné znalosti a kompetence, ale přesvědčí nás i o tom, že má skutečné odhodlání a chuť pozdvihnout prestiž studia a zapojit jej do širší spolupráce s ostatními významnými institucemi v regionu,“ odůvodnil svůj návrh jmenovat ředitelem právě Jana Součka generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Čtyřicetiletý Jan Souček se narodil v Brně, absolvoval brněnskou právnickou fakultu a svou mediální dráhu odstartoval v roce 1994, kdy jako reportér přispíval do Televizních novin TV NOVA. V uplynulých dvaceti letech prošel řadou výkonných i manažerských pozic v elektronických médiích i v komerční sféře komunikačních agentur. V brněnském studiu České televize působil mimo jiné v letech 2007-2012 jako šéfdramaturg zábavné tvorby. Nyní vyučuje rozhlasovou žurnalistiku na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity a do konce června byl editorem zpravodajství a publicistiky v Českém rozhlase. Žije v Brně.

„Důvěry, kterou jsem od České televize dostal, si vážím a výkon funkce ředitele studia vnímám jako výzvu i závazek. V Brně je na co navazovat a ještě více je toho možné zlepšit. Chtěl bych brněnskému studiu vrátit ducha hrdého, zodpovědného a respektovaného patriota,“ říká Jan Souček.

Tisková zpráva

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Prstencové zatmění Slunce z 20. května 2012 - ilustrační fotoSpolečnost

Česko čeká mimořádná podívaná. Zatmění Slunce vystřídají Perseidy

Česko čeká úchvatná astronomická podívaná. Slunce zakryje Měsíc a z našeho území bude možné pozorovat výrazné částečné zatmění. A tím středeční večerní program na obloze neskončí. Po setmění totiž přijdou na řadu Perseidy.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuOstatní sporty

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple

Přihlašovali jste se přes Facebook? Dočasně to nejde. Váš účet nikam nezmizel — nastavte si heslo a přihlaste se stejným e-mailem, jaký máte na Facebooku.