Jihomoravští hasiči řešili za poslední dva dny téměř tři stovky případů spojených se silným větrem

Jihomoravští hasiči měli v posledních dnech skutečně napilno. Za poslední dva dny řešili přesně 257 událostí spojených se silným větrem. Ve většině případů řešili popadané nebo pádem hrozící stromy.
Nejkritičtějším místem v úterý bylo Blanensko
Kritickým dnem pro hasiče bylo úterý, kdy od rána do 17:30 museli hasiči řešit přesně 170 událostí spojených se silným větrem. Nejvíce stromů popadalo na Blanensku, nejméně na Vyškovsku, kde hasiči vyjeli pouze osmkrát. V několika případech stromy poškodily i vozidla. V Blansku strom jedno auto zničil a dalších několik poškodil. Na Vyškovsku padající strom poškodil autobus ve kterém cestovalo třináct lidí.
Všechny úterní události jsou zaznamenány v této tabulce:

První příčku si Blanenskou udrželo i v úterý
Ve středu už se vítr mírně zklidnil a hasiči řešili "pouze" 87 událostí. Nejčastěji zasahovali opět na Blanensku, kde vyjeli osmatřicetkrát, a nejméně na Vyškovsku, kde se objevili pouze jednou. V sedmasedmdesáti případech se celkově jednalo o popadané stromy.













