Novým šéfem lidovců se stal jihomoravský hejtman Grolich

Novým předsedou KDU-ČSL se na sjezdu v Ostravě stal jihomoravský hejtman Jan Grolich. Jako jediný kandidát získal výraznou podporu, volilo ho 233 z 266 delegátů. Ve vedení strany po dvou letech nahrazuje Marka Výborného.
Novým předsedou KDU-ČSL dnes delegáti ostravského sjezdu zvolili jihomoravského hejtmana Jana Grolicha. Byl jediným kandidátem, který se o nejvyšší stranickou funkci ucházel. Ve volbě ho podpořilo 233 z 266 delegátů, kteří se účastnili hlasování.
Před sjezdem získal Grolich nominace ze všech 14 krajů. Ve funkci po dvou letech střídá Marka Výborného. Grolich chce, aby se strana více přiblížila lidem. Za hlavní výzvy považuje stárnutí populace, modernizaci země i místo Česka v Evropě.
„Grolich bezprostředně po svém zvolení uvedl, že vedení lidovců nebere jako samozřejmost, ale jako velký závazek. Poděkoval za spolupráci stranickým kolegům. Strašně moc si toho vážím. Bude to velká jízda. Ta hlavní message je, že toto je teprve začátek. To není konec cesty, že jsem se stal předsedou strany, toto je teprve začátek nových lidovců,“ řekl Grolich.











Diskuze
1Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.
Komentování je jen pro přihlášené