St 12. 8. 2026Klára
Politika

Máme naději a nevzdáme se, prohlásili protestující

Ddavidzouhar1 minuta čtení2. 3. 2014, 15:53
Lidé se sešli na podporu Ukrajiny, foto: Brněnská Drbna, Miroslav Toman
Lidé se sešli na podporu Ukrajiny, foto: Brněnská Drbna, Miroslav Toman · Foto: Brněnská Drbna, Miroslav Toman

Nesouhlas se vstupem ruských vojsk na Ukrajinu přišla v neděli ve dvě hodiny odpoledne před ruský konzulát v ulici Hlinky vyjádřit přibližně stovka protestujících. Poklidným setkáním chtěli upozornit na to, že se jim jednání Ruska nelíbí a požádat o podporu míru a odchod vojáků z Ukrajiny.

Účastníci zazpívali ukrajinskou hymnu a píseň Čáp. Před budovu také položili několik květin na památku obětem. „V Údolní ulici se dnes také několik církví pomodlí za mír, lidi a také moudrost těch, kteří jsou u moci,“ informovala organizátorka setkání Marija Nobilisová.

Ukrajinka má z aktivity Brňanů radost. „Bylo úžasné sledovat jejich reakce. Jak studenti, tak pracující se už v minulých týdnech obraceli na brněnskou ukrajinskou menšinu a ptali se, jak nám mohou pomoci,“ podotkla Nobilisová.

Doplnila, že na podporu Ukrajině připravili devatenáctého března benefiční koncert v divadle Husa na Provázku. „Všechny prostředky půjdou organizaci Člověk v tísni, která je předá rodinám zahynulých,“ uvedla Nobilisová.

Protestu se zúčastnila také senátorka Eliška Wagnerová. „Vývoj na Ukrajině sleduju. Má dnešní účast je jen logickým vyústěním. Co se děje na Krymu, považuji za nepřípustné,“ sdělila senátorka.

Poukázala také na paralelu mezi naší historií a aktuálním dění v zemi. „Člověk, co neztratil paměť, prostě musí reagovat,“ uzavřela Wagnerová.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
V Podyjí se rozmohl nevkusný nešvar. Turisté v parku pohazují hygienický odpadSpolečnost

V Podyjí se rozmohl nevkusný nešvar. Turisté v parku pohazují hygienický odpad

Pohozené kapesníky a vlhčené ubrousky. S vizuálním i ekologickým nešvarem se momentálně potýkají správu Národního parku v Podyjí. Návštěvníci během své návštěvy zanechávají odpad, který se v suchém období rozkládá i měsíce.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuOstatní sporty

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple

Přihlašovali jste se přes Facebook? Dočasně to nejde. Váš účet nikam nezmizel — nastavte si heslo a přihlaste se stejným e-mailem, jaký máte na Facebooku.