St 12. 8. 2026Klára
Ostatní sporty

Draci Brno se chtějí prosadit i v baseballové Evropě

RRedakce2 minuty čtení12. 4. 2013, 13:47
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Obhájit extraligový titul a postoupit v Evropském poháru do finále touží v nadcházející baseballové sezoně sedmnáctinásobní mistři Draci Brno.

Na soupisce Brňanů ovšem v letošní sezoně chybí hlavní opora týmu Pavel Budský. Ten v devětatřiceti letech zanechal aktivní činnosti a věnuje se trenérské práci.

„Odchod Budského je pro nás citelnou ztrátou. Mezeru po něm bude těžké nahradit,“ řekl na tiskové konferenci manažer Draků Arnošt Nesňal, který bude nejvíce spoléhat na Američana Alexe Derhaka a zkušené české hráče Jakuba Hajtmara, Tomáše Polanského, Petra Minaříka a Michala Sobotku.

Draci získali i další dvě americké posily Zachary Samuelse a Jamese Gullievera.

Extraligové soutěži vládnou brněnští Draci od roku 1995 a jejich vítěznou sérii přerušil pouze před dvěma lety městský rival Technika.

„Zimní příprava nebyla zcela ideální. Na rozdíl od minulosti jsme se z ekonomických důvodů připravovali pouze v domácím prostředí. Hodně nám pomohl v trénincích nově zbudovaný zateplený tunel,“ uvedl Nesňal.

V Evropském poháru budou mít Draci hodně obtížnou roli. Ve skupině v Barceloně narazí od 4. do 9. června vedle domácího týmu na nizozemský Kinheim, francouzský Rouen, německý Paderborn a italské Rimini.

„Posílí nás Kanaďan Karl Malecek. Má český pas, takže nepřekročíme kvótu tří zahraničních posil,“ dodal Nesňal.

Druhý český tým Eagles Praha startuje ve skupině v německém Řeznu a bude mít za soupeře domácí Buchbinder, Amsterdam, San Marino, Bern a Boloňu.

Letošní nejvyšší evropská klubová soutěž se hraje v závěrečné fázi novým modelem. Nekoná se Final Four, ale z každé skupiny postoupí do finále pouze vítěz skupin.

Zdroj: ČTK
Foto: www.draci.cz

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Prstencové zatmění Slunce z 20. května 2012 - ilustrační fotoSpolečnost

Česko čeká mimořádná podívaná. Zatmění Slunce vystřídají Perseidy

Česko čeká úchvatná astronomická podívaná. Slunce zakryje Měsíc a z našeho území bude možné pozorovat výrazné částečné zatmění. A tím středeční večerní program na obloze neskončí. Po setmění totiž přijdou na řadu Perseidy.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuOstatní sporty

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple

Přihlašovali jste se přes Facebook? Dočasně to nejde. Váš účet nikam nezmizel — nastavte si heslo a přihlaste se stejným e-mailem, jaký máte na Facebooku.