Počasí dnes10 °C, zítra8 °C
Sobota 20. dubna 2024  |  Svátek má Marcela
Bez reklam

Voda se v Brněnské přehradě zhoršila, koupání je však bez obav

BRNO - Kvalita vody ke koupání v Brněnské přehradě se při posledním měřením mírně zhoršila, lidé se v ní nicméně mohou stále koupat bez obav o své zdraví. Vyplývá to z aktuálních rozborů jihomoravské krajské hygienické stanice.

Hygienici přidělili všem rekreačním plážím Brněnské přehradě status "vody vhodné ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi. V praxi to znamená, že voda je většinou mírně zakalená, nicméně sinice a další nečistoty v ní nejsou přítomny natolik, aby ohrozily zdraví rekreantů.

Podobné parametry jako v Brně má i vodní nádrž v Bohuslavicích na Hodonínsku, nejvyšší hygienicky klasifikovanou kvalitu vody prokázalo čerstvé měření naopak v nádrží v Banticích na Znojemsku a na Vranovské přehradě.

Krajští hygienici sledují kvalitu vody na 13 přírodních nádržích, přehradách a rekreačních rybnících. Na rozdíl od minulých let neměří v dvoutýdenních intervalech na všech nádržích najednou, ale vzorky pro laboratoře odebírají namátkově. "O aktuální kvalitě vody informují rekreanty letos nově zřízené cedule na plážích," řekla agentuře Mediafax krajská hygienička Renata Vaverková. V žádné z rekreačních nádrží na jižní Moravě podle ní není v současné době voda nevhodná ke koupání.

 

Napsal: Jiří Nováček, Mediafax

Štítky koupání, Brněnská přehrada, Brno, Krajská hygienická stanice, nádrž, Mediafax, okres Hodonín, Bohuslavice, okres Znojmo, Bantice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Voda se v Brněnské přehradě zhoršila, koupání je však bez obav  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.