St 12. 8. 2026Klára
Kultura

Sobotní ohňostroj na Brněnské přehradě vidělo 170.000 lidí

RRedakce1 minuta čtení9. 6. 2013, 13:53
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Třetí soutěžní ohňostroj s názvem Příběh lásky, který v sobotu večer předvedla na Brněnské přehradě švýcarská skupina Sugyp, zhlédlo letos dosud nejvíce diváků. Podle odhadů městské policie jich bylo 170.000, sdělil její mluvčí Jakub Ghanem. Důvodem bylo příznivé počasí, dosud bylo totiž deštivo. Poslední soutěžní ohňostroj se uskuteční ve středu.

Sobotní představení na přehradě bylo třetí soutěžní v rámci přehlídky ohňostrojů Ignis Brunensis, což jsou zhruba pětadvacetiminutová show doprovázená hudbou.

První o týden dříve sledovalo 130.000 lidí, druhé ve středu o 10.000 méně. Poslední soutěžní se uskuteční opět na přehradě ve středu 12. června, půjde o dílo polské skupiny Surex. O ocenění v 16. ročníku bojují ještě čeští Tarra Pyrotechnik a němečtí Pyroprodukt.

Závěr za ohňostrojnou show udělá česká skupina Flash Barrandow v pátek 14. června Epilogem na Špilberku. Ignis Brunensis je součást velkého zábavního festivalu Brno - město uprostřed Evropy, jenž trvá tři týdny a zahrnuje různé zábavní a soutěžní akce. Skončí v neděli 16. června.

Loni na soutěžní i nesoutěžní ohňostroje přišlo asi 900.000 lidí a vítězem se stala australská skupina Foti International Fireworks. Jedná se o jednu z nejnavštěvovanějších zábavních akcí na jižní Moravě.

Zdroj: ČTK

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hodonínská lvíčata rostou jako z vody. Byla u veterináře a ochutnávají masoZprávy

Hodonínská lvíčata rostou jako z vody. Byla u veterináře a ochutnávají maso

Mláďatům lva berberského z Hodonína už jsou dva měsíce. Koťata proto musela na preventivní prohlídku, dostala očkování, čip i lék na odčervení. Rostou jako z vody, váží už přes pět kilogramů. V těchto dnech kromě mateřského mléka ochutnávají také maso.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuOstatní sporty

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple

Přihlašovali jste se přes Facebook? Dočasně to nejde. Váš účet nikam nezmizel — nastavte si heslo a přihlaste se stejným e-mailem, jaký máte na Facebooku.