St 12. 8. 2026Klára
Kultura

FOTO: Zeď pod brněnským nádražím ozdobili umělci z celého světa

NNicolas Rosier1 minuta čtení2. 7. 2025, 7:00
FOTO: Zeď pod brněnským nádražím ozdobili umělci z celého světa
FOTO: Zeď pod brněnským nádražím ozdobili umělci z celého světa · Foto: Zeď pod brněnským nádražím ozdobili umělci z celého světa

Zeď pod brněnským hlavním nádražím směrem ke zbořenému bývalému Tescu ozdobilo třicet velkoformátových maleb. Stojí za nimi čeští i zahraniční sprejeři. V barevných dílech se zaměřili na jihomoravskou metropoli, zdemolovaný Prior i budoucí stavby a železnice.

Zeď pod brněnským nádražím zkrášlují desítky maleb, sprejeři z celého světa je vytvořili během víkendu. Přestože měli společné téma, každý je pojal po svém. Malby by měly na místě vydržet asi tři až čtyři roky.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Policie rozbila gang falešných investorů. Obviněno je deset lidíKrimi

Žena v Židenicích vstoupila do kolejiště, nepřežila srážku s šalinou

Tragická nehoda se v úterý odpoledne stala v brněnských Židenicích. Žena skončila pod koly šaliny poté, co vstoupila do kolejiště mimo přechod pro chodce. Záchranáři ji po nehodě oživovali a ve vážném stavu převezli do nemocnice, kde svým zraněním podlehla.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuOstatní sporty

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook