St 12. 8. 2026Klára
Kultura
Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

VIDA! zažila rekordní rok 2023

PR článekRRedakce2 minuty čtení9. 1. 2024, 18:18
VIDA! zažila rekordní rok 2023
VIDA! zažila rekordní rok 2023

VIDA! zažila rekordní rok 2023. Díky všem zájemcům o hravou vědu se podařilo v roce 2023 překonat ve VIDA! hned několik rekordů. A to je krásný dárek k blížícímu se desátému výročí, ve kterém pro návštěvníky chystá hned několik novinek.

„Mám radost, že jsme měli rekordní návštěvnost. Všem 282 000 návštěvníků děkujeme a doufáme, že nám zůstanou naklonění i v novém roce. Tím ale výčet nej nekončí. Návštěvnost překonala náš dosud nejlepší rok 2019. V srpnu nás navštívilo něco málo přes 30 000 zájemců o vědu, a to je zatím největší počet návštěvníků za měsíc v celé historii VIDA! Víc jak 5 procent všech návštěvníků využilo naši Bastlírnu, prostor pro nejrůznější tvoření,“ s radostí sděluje Lukáš Richter, ředitel VIDA!

„Doufáme, že se nám podaří udržet stálé zájemce a nalákat nové. Díky vánočním voucherům, kterých se prodalo také nejvíc, a to něco málo přes 630 kusů, to vypadá slibně. V roce 2024 budeme v rámci narozeninové road show vyjíždět více po regionu a představovat mobilní exponáty a hravou vědu ve městech jihomoravského kraje. V průběhu ledna otvíráme nový exponát Raketu,“ přiblížila novinky Kateřina L. Brettschneiderová, mluvčí VIDA!

Na základě hodnocení agentury CzechTurismu se VIDA! dostala mezi top 10 turistických cílů v rámci celé ČR.

Filmovou novinkou je ve VIDA! 3D film Království zvířat. „Království zvířat vás vezme do rozmanitého světa živočišné říše a přiblíží vám zvířecí hrdiny v jejich přirozeném prostředí. Seznamte se se svérázným vrubounem, lidově broukem hovniválem, roztomilými tučňáky patagonskými nebo se zaposlouchejte do tajemných velrybích písní,“ popsal film ředitel centra Lukáš Richter. O víkendech do programu přibyl 3D film Predátoři. Filmy se promítají v určených časech za příplatek 50 Kč za osobu v Divadle vědy, které je přímo v expozici.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Prstencové zatmění Slunce z 20. května 2012 - ilustrační fotoSpolečnost

Česko čeká mimořádná podívaná. Zatmění Slunce vystřídají Perseidy

Česko čeká úchvatná astronomická podívaná. Slunce zakryje Měsíc a z našeho území bude možné pozorovat výrazné částečné zatmění. A tím středeční večerní program na obloze neskončí. Po setmění totiž přijdou na řadu Perseidy.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuOstatní sporty

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple

Přihlašovali jste se přes Facebook? Dočasně to nejde. Váš účet nikam nezmizel — nastavte si heslo a přihlaste se stejným e-mailem, jaký máte na Facebooku.