neděle 24. října 2021 Nina

Žena na mateřské si přivydělávala vykrádáním domů

Pětadvacetiletá žena z Brna bude souzena za sérii krádeží vloupáním do rodinných domů v Brně a okolí. Pachatelka byla policistům dobře známá. Z domků si odnášela nejčastěji zlato, elektroniku, obrazy, jízdní kola, nářadí, peníze nebo doklady.

Žena měla nejdříve při své činnosti velké štěstí. "Několikrát byla při akci vyrušena svědky, vždy si kupodivu vystačila s pohotovou výmluvou, že někoho hledá a stihla z místa urychleně zmizet," uvedl tiskový mluvčí policie Pavel Šváb.

V polovině listopadu se ženě, která byla toho času na mateřské dovolené, podařilo v jednom z navštívených domů najít dvoje klíče o osobních automobilů. Ty předala dvěma známým mužům, se kterými se domluvila na podílu z peněz, které prodejem aut získají. Komplici však ani v jednom případě neuspěli - v jednom případě jim došla nafta a vůz opustili, ve druhém případě byl jeden z pachatelů přistižen v době, kdy vůz převážel kupci. Obě vozidla jsou nyní již u svého majitele.

Překupníkům nyní hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Žena může očekávat ještě o tři roky delší trest - vzhledem ke škodě, kterou způsobila jí hrozí až osmileté odnětí svobody.

Štítky krádeže, Brno, žena, policie, zločin

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.