neděle 25. září 2022 Zlata

Za vraždu barmanky na 17,5 roku ve vězení

Za vraždu barmanky ve znojemské herně si pachatel Josef Kurtin odpyká 17,5 roku ve vězení. Trest mu dnes nepravomocně vyměřil Krajský soud v Brně. Odpyká si jej ve věznici se zvýšenou ostrahou, řekla mluvčí soudu Miroslava Sedláčková. Obhájce i žalobce si nechali lhůtu na rozmyšlenou, zda se odvolají.

Kurtin podle obžaloby spáchal vraždu loni v říjnu nedaleko svého bydliště. Ženu vietnamské národnosti bil dřevěnou tyčí do hlavy. Těžkým zraněním podlehla o několik dní později v nemocnici. Muž se do herny vrátil poté co znovu prohrál větší částku peněz, nejdříve obsluhu nutil k sexu a pak ji zavraždil dřevěnou tyčí, kterou měla žena na svou obranu. 

Útočník v herně ukradl asi 12.000 korun v hotovosti a mobilní telefon. Peníze pak brzy prohrál. Muž užíval marihuanu a příležitostně pervitin, který zřejmě stál za extrémním chováním v den vraždy. 

Zraněnou ženu našel několik hodin po útoku závozník. Dolní polovinu těla měla svlečenou. Kurtin před soudem nevypovídal, pouze se omluvil rodině zavražděné.

Brzy po zatčení se Kurtin přiznal policistům, že dívku napadl. Uvedl ale, že ji nechtěl zavraždit. Hrozil mu až dvacetiletý trest.

Zdroj ČTK

Štítky vražda, Znojmo, soud

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.