neděle 24. října 2021 Nina

Za nehodu vzniklou vybržďováním dostal Brňan dva roky vězení

O čtrnáct měsíců zvýšil ve středu brněnský krajský soud v odvolacím řízení trest Dominiku Gernešovi. Muž způsobil loni v květnu vybržďováním vážnou dopravní nehodu dvou aut. Jedno z nich skončilo na střeše, nikdo ale nebyl zraněn. Vznikla škoda sto tisíc korun.

Gerneš tvrdí, že svojí jízdou neriskoval. Svědci ale uvádí opak. Nehoda se stala loni šestého května po poledni na čtyřproudé silnici protínající brněnskou Olomouckou ulici. Gerneš jel ve voze Audi A3. Spis uvádí, že náhle předjel Hondu Accord tak, že najel bezprostředně před ni. Pak prudce zabrzdil. Řidič hondy strhl řízení a poté se srazil se Škodou Octavia. Škodovka najela na obrubník a převrátila se na střechu. Řidič vyvázl bez zranění.

Gerneš dostal za nehodu před časem u brněnského městského soudu za ublížení na zdraví osm měsíců vězení. Proti tomu se ale odvolal on i žalobce. Krajský soud v Brně dnes verdikt v odvolacím řízení zrušil s tím, že je příliš mírný. Muži vyměřil přísnější trest. Dnešní verdikt je už pravomocný.

Nejde o první případ vybržďování před soudem. V Česku padlo několik verdiktů nad agresivními řidiči, kteří svojí riskantní jízdou způsobili vážné nehody. Loni v prosinci dospěl Nejvyšší soud k závěru, že rychlá jízda městem může být v některých případech hodnocena jako trestný čin obecného ohrožení. Za to hrozí přísnější trest než za pokus o ublížení na zdraví.

Zdroj ČTK

Štítky soud, brno, zprávy, 2014, nehoda, vězení, trest

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.