neděle 1. srpna 2021 Oskar

Vraha z Lesné policisté chytili

Jednadvacetiletého mladíka podezřelého z páteční vraždy dvacetiletého muže na Lesné zadrželi v pondělí večer brněnští kriminalisté.

Vyšetřovatel dnes mladíka obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy, z krádeže a nedovoleného ozbrojování. Pachatel střelil oběť z bezprostřední blízkosti do hlavy. „Pokud jej soud uzná vinným, hrozí mu, že stráví za mřížemi až dvacet let,“ sdělila jihomoravská policejní mluvčí Petra Vedrová. Zadržený se podle Vedrové k činu doznal. Jednadvacetiletý student dosud nebyl trestán.

Policisté také zajistili střelnou zbraň. „Tu teď prozkoumají balisté,“ podotkla Vedrová. Zbraň pachatel ukradl a to přibližně před měsícem. Policii ji dobrovolně vydal při provedené domovní prohlídce. Motiv skutku ale stále není známý. „Kriminalisté prověřují více možností,“ řekl včera vedoucí jihomoravských kriminalistů Antonín Hrdlička. Na objasňování motivu činu dále pracujeme. Vše nasvědčuje tomu, že jím mohly být drogy. Zbývá nám několik výslechů. Po nich by již měl být motiv jasný," doplnil kriminalista. 

Smrti dvacetiletého mladíka stále nemůžou uvěřit jeho přátelé, kteří mu vyjadřují soustrast na jeho facebookovém profilu. „Byl jsi boží kluk, nezasloužil sis to. Budeš mi chybět,“ napsala kamarádka. Souhlasí s ní několik dalších. „Jak se to mohlo stát? Kdo to mohl udělat?“ nemohou uvěřit další přátelé. Podle jedné dívky se oběť s útočníkem znala. „Neřekla bych to do něj. Byli kamarádi. Kvůli pitomým dvěma tisícům,“ rozesmutnila se.

ČTĚTE VÍCE Muž postřelený v pátek na Lesné zemřel

 

Autoři

Štítky Lesná, vražda, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.