pondělí 4. července 2022 Prokop

Ve Starém Lískovci se oběsil muž, přežil díky policii

Nesmírně dramatický zákrok, v němž šlo o každou sekundu, absolvovala před čtvrtou hodinou ranní hlídka městské policie z revíru Západ. Operační středisko ji vyslalo do Starého Lískovce po telefonickém oznámení, že se v jednom z domů chce oběsit člověk.

Strážníci neprodleně zamířili na uvedenou adresu, kde již jejich směrem křičely dvě ženy, že v domě je oběšený muž. Toho hlídka v patře opravdu uviděla viset za popruh, s namodralou tváří a dalšími velmi kritickými zdravotními příznaky.

Jeden ze strážníků okamžitě přeřízl popruh, položil muže na zem a odmotal mu pás z krku. Muž neměl zachované životní funkce, a tak strážník ihned zahájil resuscitaci, zatímco druhý přivolal sanitku.

Mezitím se jeho kolegovi z hlídky podařilo obnovit mužovy životní funkce a strážníci se u fyzicky náročného oživování vystřídali.

Druhý člen hlídky tedy nadále udržoval muže při životě až do příjezdu záchranné služby, která již stabilizovaného osmatřicetiletého muže převezla do nemocnice. Strážníci o zákroku vyrozuměli své republikové kolegy.

Tisková zpráva

Štítky Starý Lískovec, Brno, sebevražda, oběšený muž

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.