Počasí dnes10 °C, zítra8 °C
Sobota 20. dubna 2024  |  Svátek má Marcela
Bez reklam

V Ivanovicích vraždil Američan, policii zatím uniká

V Ivanovicích našla policie čtyři zavražděné. Z činu kriminalisté podezírají dvacetiletého Američana Kevina Dahlgrena, který pochází z Kalifornie. Policie po něm pátrá, je nebezpečný a zřejmě ozbrojený. Muž pobýval v Brně a nabízel výuku anglického jazyka.

Podařilo se zjistit, že dva mrtví jsou muži, a to členové hudebního uskupení Ukulele Orchestra jako Brno. Vražda se stala v rodinném domě jednoho z nich v Zatloukalově ulici. V něm dnes celé dopoledne pracovali kriminalisté a policejní specialisté.

„Bohužel naši kolegové jsou mezi oběťmi. Proto rušíme všechna vystoupení na nejbližší dny,“ řekl zpěvák orchestru Karel Heřman. Potvrdil také to, že další z obětí je žena - učitelka.

Ukulele Orchestra jako Brno se věnuje netradiční interpretaci světových hitů, třeba od Rolling Stones a Beatles. Volné sdružení amatérských i zkušených muzikantů má obvykle 12 členů, většina jich hraje na strunný nástroj ukulele.

Oba usmrcení mají Dahlgrena jako přítele na sociální síti Facebook. Dnes měli mít vystoupení.

V noci na dnešek byli hasiči přivoláni k požáru rodinného domu v Ivanovicích. „Skutečně jsme měli výjezd, na němž vzniklo podezření, že došlo k násilnému trestnému činu. Neprodleně jsme kontaktovali policii K záležitosti se proto po domluvě s ní nebudeme vyjadřovat,“ řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Jaký byl motiv činu a proč se dům ocitl v plamenech, nikdo zatím neví. Spekuluje se o tom, že jej Američan po činu zapálil.

Dahlgren podle policie mluví pouze anglicky. Na svém profilu na Facebooku uvádí, že žije v Brně a nabízí lekce angličtiny za 200 korun za hodinu. Facebookový profil si založil nedávno.

„Po muži intenzivně pátráme a žádáme občany o jakékoliv informace k jeho pohybu. Poznatky o výskytu hledaného muže bez prodlení sdělte na krizovou linku 158,“ zdůraznila mluvčí policie Petra Vedrová a dodala.

„Kriminalisté důrazně varují občany, aby se muže v žádném případě nepokoušeli zadržet. Jde o nebezpečného muže, který je pravděpodobně ozbrojený.“

Zdroj: ČTK
Foto: Facebook

Štítky vražda, Ivanovice, Brno, Američan, Kevin Dahlgren, uskupení, Ukulele Orchestra jako Brno, policie, Kalifornie, Facebook, The Beatles, The Rolling Stones, Jaroslav Mikoška

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

V Ivanovicích vraždil Američan, policii zatím uniká  |  Krimi  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.