pátek 2. prosince 2022 Blanka

V Ivanovicích vraždil Američan, policii zatím uniká

V Ivanovicích našla policie čtyři zavražděné. Z činu kriminalisté podezírají dvacetiletého Američana Kevina Dahlgrena, který pochází z Kalifornie. Policie po něm pátrá, je nebezpečný a zřejmě ozbrojený. Muž pobýval v Brně a nabízel výuku anglického jazyka.

Podařilo se zjistit, že dva mrtví jsou muži, a to členové hudebního uskupení Ukulele Orchestra jako Brno. Vražda se stala v rodinném domě jednoho z nich v Zatloukalově ulici. V něm dnes celé dopoledne pracovali kriminalisté a policejní specialisté.

„Bohužel naši kolegové jsou mezi oběťmi. Proto rušíme všechna vystoupení na nejbližší dny,“ řekl zpěvák orchestru Karel Heřman. Potvrdil také to, že další z obětí je žena - učitelka.

Ukulele Orchestra jako Brno se věnuje netradiční interpretaci světových hitů, třeba od Rolling Stones a Beatles. Volné sdružení amatérských i zkušených muzikantů má obvykle 12 členů, většina jich hraje na strunný nástroj ukulele.

Oba usmrcení mají Dahlgrena jako přítele na sociální síti Facebook. Dnes měli mít vystoupení.

V noci na dnešek byli hasiči přivoláni k požáru rodinného domu v Ivanovicích. „Skutečně jsme měli výjezd, na němž vzniklo podezření, že došlo k násilnému trestnému činu. Neprodleně jsme kontaktovali policii K záležitosti se proto po domluvě s ní nebudeme vyjadřovat,“ řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Jaký byl motiv činu a proč se dům ocitl v plamenech, nikdo zatím neví. Spekuluje se o tom, že jej Američan po činu zapálil.

Dahlgren podle policie mluví pouze anglicky. Na svém profilu na Facebooku uvádí, že žije v Brně a nabízí lekce angličtiny za 200 korun za hodinu. Facebookový profil si založil nedávno.

„Po muži intenzivně pátráme a žádáme občany o jakékoliv informace k jeho pohybu. Poznatky o výskytu hledaného muže bez prodlení sdělte na krizovou linku 158,“ zdůraznila mluvčí policie Petra Vedrová a dodala.

„Kriminalisté důrazně varují občany, aby se muže v žádném případě nepokoušeli zadržet. Jde o nebezpečného muže, který je pravděpodobně ozbrojený.“

Zdroj: ČTK
Foto: Facebook

Štítky vražda, Ivanovice, Brno, Američan, Kevin Dahlgren, uskupení, Ukulele Orchestra jako Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.