sobota 4. prosince 2021 Barbora

V Brně začal proces s gangem, který prý nutil 14 Ukrajinek k sexu

Brněnský krajský soud se dnes začal zabývat případem čtyřčlenného gangu, který podle obžaloby nutil od října 2003 do srpna 2005 celkem 14 Ukrajinek k prostituci v klubu Sankt Pauli ve Vrbovci na Znojemsku.

Dívky údajně nalákal k odjezdu na Moravu s tím, že jim zajistí práci v konzervárnách, prádelnách nebo budou dělat číšnice. Čtveřice obžalovaných vinu popírá. Za obchod s lidmi jí hrozí až 12 let vězení. 

Na vynucování prostituce se podle spisu podíleli ukrajinští manželé Olga a Vasil Petrynovi a jejich známý z ČR František Šedivý. Práci nabízeli dívkám především v Ivano-frankovské oblasti na Ukrajině. Pokud je zlákali k odjezdu z vlasti, zajistili jim potřebná víza pro pobyt v České republice. 

Po příjezdu ale dívky převezli do Vrbovce. Tam jim vyčíslili údajný dluh 500 až 1300 eur (13.500 až 35.100 korun) s tím, že jde o náklady vzniklé zajištěním víz a převozem do ČR. Peníze si měly dívky odpracovat poskytováním sexu v nočním klubu.

Spis uvádí, že dívkám pachatelé, mezi které patřila podle policie i Jitka Michalčíková, sdělili, že je pustí domů na Ukrajinu až po uhrazení dluhu. "Na ženy křičeli, využili jejich neznalosti českého jazyka, místních poměrů k jejich izolaci v nočním klubu, hrozili jim, že v případě útěku na Ukrajinu se s nimi Vasil Petryna krutě vypořádá," píše se v obžalobě. 

Tu ale čtveřice obžalovaných zcela odmítá. Petryna k ní dnes soudu řekl, že dívky byly na Ukrajině zastrašeny, aby vypovídaly v jeho neprospěch, Šedivý také tvrdí, že vše je vykonstruované a Petrynová s Michalčíkovou uvedly, se o vynuceném sexu nic neví.

Kdy padne verdikt, to se zatím neví. Znojemsko tvoří příhraničí s Rakouskem a je spolu se sousedním Mikulovskem známo také svými četnými nočními podniky, v nichž zejména dívky z východní Evropy poskytují sexuální služby.

Zdroj ČTK

Štítky obchod s lidmi, Vrbovec, Znojemsko, Ukrajinky, soud, gang, nucení, sexuální služby

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.