pátek 22. října 2021 Sabina

V Brně začal proces s gangem, který obchodoval s marihuanou

Brněnský krajský soud se dnes začal zabývat případem osmičlenného gangu, který podle obžaloby od června 2011 do konce listopadu 2012 vyvezl z Moravy na Slovensko bezmála 26 kilogramů marihuany za 5,2 milionu korun. Policie jej zadržela ve chvíli, kdy plánoval vývoz dalších 11 kilogramů této lehké drogy do Bratislavy. Členům gangu hrozí až 12 let vězení.

"Někteří se podíleli na objednávání drog, další dělali kurýry a zajišťovali prostory pro pěstování konopí. Členové skupiny měli několik pěstíren a ještě konopí nakupovali od dalších osob," uvedla v obžalobě státní zástupkyně Iveta Eichlerová.

Drogu vyvážel gang většinou do Bratislavy. Transportu se účastnily většinou dvě auta. První bylo bez marihuany a úkolem jeho osádky bylo prověřovat, zda na trase nekontroluje řidiče policie či celníci. Až v druhém se převážely kilogramy drog.

Členové skupiny měli na Moravě pronajato pět objektů, v nichž konopí, určené k výrobě marihuany, pěstovali ve velkém. Kromě toho jej jeden z obžalovaných pěstoval i v domku své babičky.

Proces potrvá do konce letošního roku, kdy by podle soudce Pavla Götha mohl padnout rozsudek.

Zdroj ČTK

Štítky soud, konopí, marihuana, Bratislava, Morava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.