neděle 2. října 2022 Olívie / Oliver

V Brně-Slatině se srazily dva autobusy; 14 zraněných

V Brně-Slatině se dnes krátce po poledni srazily dva autobusy. Při kolizi narazil zezadu jeden do druhého. Zranilo se v nich 14 lidí. Všichni mají lehká poranění až na řidiče, jehož stav hodnotí zdravotníci jako středně těžký.

Nehoda se stala krátce po 13. hodině. Autobus firmy BusLine, jedoucí na příměstské lince 701 do Mokré-Horákova, narazil zezadu do vozu městské hromadné dopravy na lince 75. Kolize se stala v Hviezdoslavově ulici, a to přímo na autobusové zastávce.

„Při střetu stál autobus linky 75 na zastávce a nastupovali do něj lidé. V tu chvíli do něj zezadu najel druhý vůz,“ řekla mluvčí brněnského dopravního podniku Linda Škrancová.

Škoda na autobusu dopravního podniku a zničeném sloupu veřejného osvětlení se odhaduje na 1,5 milionu korun. Na druhém autobusu není škoda zatím vyčíslena. „Událost nás velmi mrzí. Doufáme, že zranění budou v pořádku,“ uvedla mluvčí společnosti BusLine Nikola Bradíková.

S vyprošťováním řidiče druhého autobusu měli hasiči nejvíce práce. Zranění byli hned po srážce vyproštěni a převezeni do nemocnic. Turín zdůraznil, že nikdo z nich nebyl v ohrožení života.

Mluvčí policie Pavel Šváb uvedl, že zatím nelze ani odhadnout, co mohlo nehodu způsobit. Do úvahy připadá více možností od technické závady, až po nepozornost řidiče nebo nenadálou dopravní situaci. Policie podle něj žádá, aby se přihlásili všichni svědci nehody a pomohli ji objasnit.

Poslední velká tragická nehoda vozidel MHD se stala v Brně předloni v květnu v Černých Polích. Řidič autobusu vjel na červenou do křižovatky a narazil do tramvaje.

Výsledkem byla nehoda s jedním mrtvým a 13 zraněnými. Řidič autobusu za to byl odsouzen ke třem letům a čtyřem měsícům vězení.

Zdroj: ČTK

Štítky nehoda, MHD, Brno-Slatina, zranění, autobusy, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.