čtvrtek 15. dubna 2021 Anastázie

Strážníci mají ve Slatině nové kontaktní místo

Poradit lidem s problémy a poskytnout útočiště Brňanům v nesnázích. To jsou cíle kontaktního místa, které brněnští strážníci otevřeli ve spolupráci s úřadem městské části ve Vyškovské ulici v brněnské Slatině.

Dosud museli lidé ze Slatiny dojíždět za městskými policisty na služebnu v ulici Dornych. „Nyní můžou třikrát týdně přijít do Vyškovské ulice. Úřední hodiny jsme volili tak, aby vyhovovaly pracujícím, důchodcům i školám,“ řekl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Místo slouží také k preventivním akcím pro skupiny zhruba patnácti lidí. „Budeme pořádat přednášky pro důchodce i školáky, podle zájmu můžeme vymyslet i další programy,“ sdělil vedoucí revíru Jih Jiří Kukleta.

Provozní doba
pondělí 8.30-11.30, 15.30-18.00
středa 8.30-11.30
pátek 14.00-17.00

Kontaktní místo pomůže nonstop také lidem v nesnázích. „Když stisknou zvonek u vstupu, rozezní se výstraha na operačním středisku městské policie a strážníci mohou na dálku otevřít dveře a na místo vyslat nejbližší hlídku. Ohrožený se do jejího příjezdu schová v monitorované místnosti za tvrzeným bezpečnostním sklem,“ popsal Ghanem.

Místo vzniklo ve spolupráci s městskou částí. „Na jeho zprovoznění jsme přispěli milionem korun,“ uvedl starosta Slatiny Jiří Ides. Strážníci se nebrání zprovoznění podobných míst i v dalších částech města. „Bude záležet na poptávce od jednotlivých úřadů,“ dodal Ghanem.

Autoři

Štítky kontaktní, místo, centrum, jih, městská, policie, strážníci, brno, bezpečí, zprávy, krimi, 2014

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.