Počasí dnes10 °C, zítra10 °C
Úterý 20. února 2024  |  Svátek má Oldřich
Bez reklam

Starostu Starého Lískovce vydírali, pachatelům hrozí vězení

Dvojice pachatelů vydírala starostu Brna-Starého Lískovce Vladana Krásného a nejspíš i některé brněnské podnikatele a firmy. Osmačtyřicetileté Brňance obviněné z vydírání hrozí až tři roky vězení. Její komplic se podle policie dopouštěl také podvodů, ve vězení proto může skončit až na osm let.

Obětí je možná více, kriminalisté je vyzývají, aby se ozvaly. Žena podle policie posílala na Krásného několik let různá udání, adresovala mu anonymní dopisy a pomlouvala ho na sociálních sítích.

V jednom anonymním dopise Krásný dostal fotografii zavražděného místostarosty Brna-Židenic Aleše Vytopila spolu s výhružkou, že může dopadnout jako on. „Přáli mi třeba poslední Vánoce ve funkci starosty, protože dalších se prý nedožiji,“ popsal Krásný.

Čtyřiačtyřicetiletý ženin komplic poté nabídl Krásnému, že zprostředkuje dohodu a výhružky i pomluvy zastaví. Chtěl za to 150 tisíc korun. Po převzetí částky na úřadě městské části zatkla pachatele policie. Měsíc strávili ve vazbě, nyní jsou znovu na svobodě.

Policisté zjistili, že muž a žena společně podobným způsobem vydírali také přinejmenším jednu brněnskou firmu, další poškozené vyšetřovatelé hledají.

„Kromě toho se muž dopouštěl další majetkové trestné činnosti, například podvodů. Nabízel třeba zprostředkování přidělení bytu,“ uvedla kriminalistka Olga Pifková. Škoda při pěti dosud zdokumentovaných podvodech prozatím činí 2,65 milionu korun.

Je možné, že kauza má politické pozadí. Podle Krásného ženu ovlivňoval jeho předchůdce ve funkci a politický protivník Petr Hudlík. „K tomu se teď nebudeme vyjadřovat, věc ještě není ukončená,“ dodala Pifková. Hudlík považuje celé obvinění za účelové.

Zdroj: ČTK

Štítky Vydírání, starosta, Starý Lískovec, Brno, Vladan Krásný, věznice, policie, podvod, Lískovec, Vánoce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Starostu Starého Lískovce vydírali, pachatelům hrozí vězení  |  Krimi  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.