pondělí 25. května 2020 Viola

Šíření požáru hasiči zabránili pomocí vrtulníku

Požár lesa v Blansku-Těchově zaměstnal desítky hasičů. K hašení v nepřístupném terénu byl povolán i vrtulník s bambivakem. Požár zasáhl díky včasné reakci zasičů pouze půl hektaru lesního porostu.

Včera krátce před patnáctou hodinou přijali hasiči několik oznámení o hustém kouři v lese nad Blanskem. Požární jednotky ve složitém terénu průzkumem zjistily, že hoří lesní hrabanka a nízké lesní porosty a oheň se rychle šíří. Úzkými lesními cestami nemohli hasiči projet s technikou až k požářišti.

Velitel zásahu na místo povolal vrtulník s bambivakem. Celkem osmkrát shodila helikoptéra vody z kubíkové podvěsné nádrže, což zabránilo dalšímu šíření ohně. Hasiči zřídili přečerpávací stanoviště a potřebná hasební voda byla na místo dodávána hadicovým vedením. Zásah komplikoval svažitý a nepřehledný terén, ale i velké horko. Vyšetřovatel zatím nestanovil příčinu vzniku požáru ani škodu, kterou způsobil.

Oheň se v lesních porostech může nepozorovaně šířit kořenovým systémem. Místní jednotka hasičů bude proto dalších dvacet čtyři hodin prostor požářiště střežit, aby nedošlo k opětovnému rozhoření. 

Při požáru u Blanska zasahoval i vrtulník

čtvrtek, 12. června 2014, 09:37

Při požáru u Blanska zasahoval i vrtulník, foto: HZS JMK
Při požáru u Blanska zasahoval i vrtulník, foto: HZS JMK

Štítky hasiči, požár, blansko, brno, vrtulník, helikoptéra, léto, horko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.