sobota 4. prosince 2021 Barbora

Pracovník ostrahy nákupního centra vyhrožoval bombou

Brněnským policistům se podařilo odhalit muže, který ve čtyřech případech vyhrožoval obchodním centrům a bohunické nemocnici bombou. Vyšetřování policii nakonec dovedlo až k třiadvacetiletému zaměstnanci ochranky v místním nákupním centru.

Muž od září do listopadu volal ve třech případech na tísňovou linku Policie České republiky a jednou na linku strážníků. Svou identitu se snažil maskovat napodobováním romského akcentu nebo typického brněnského hantecu. Ačkoliv může takové jednání vzbudit úsměv, poplašná volání výrazně zasáhla do práce policie a dalších bezpečnostních složek. "Zasahující policisté a strážníci museli nejen objekty prohlédnout a spolu s provozovateli objektů vyklidit areál, ale také organizovat odklony dopravy. Nikdy se naštěstí bomba nenašla," sdělil mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb.

Policisté po provedení analýzy hlasu dospěli k závěru, že se ve všech případech jednalo o stejného pachatele. Počet podezřelých se stále zmenšoval, ale skutečný zlom ve vyšetřování nastal až díky náhodě. "Policistka, která slyšela nahrávky z tísňové linky, poznala podle hlasu pachatele v muži, který vystupoval v jiné kauze jako svědek," dodal k případu Šváb. Muž byl v kruhu podezřelých a konfrontace s nasbíranými důkazy hovořila v jeho neprospěch. Při následném výslechu se muž k činům přiznal.

Mladík, o kterém policie neuvádí další podrobnosti, byl pracovníkem nákupního centra a aktivně se podílel na evakuacích, které sám svým voláním způsobil. Jeho motivací údajně byla zábava při pozorování zasahujících policistů a pocit důležitosti před spolupracovníky. Krácení dlouhé chvíle v zaměstnání může muže přijít hodně draho - hrozí mu několikaletý pobyt za mřížemi.

Štítky bomba, volání, tísňová linka, policie, Brno, nákupní centrum

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.