sobota 24. září 2022 Jaromír

Policista střelil do ruky ozbrojeného muže

Policista postřelil v pondělí v Brně při služebním zákroku třiapadesátiletého muže. Pachatel nejprve střílel v obchodě v Kaštanové ulici. Přivolané policii se snažil ujet v autě, v němž havaroval.

„Střela jej zasáhla do ruky, když na jednoho z policistů namířil svůj revolver,“ řekl mluvčí policie Pavel Šváb. Muži nyní hrozí až 12 let vězení.

„V okamžiku, kdy muž namířil svoji zbraň na policistu, už nebyl prostor pro jiné řešení,“ uvedl dále ke střelbě mluvčí.

Z výsledků vyšetřování vyplývá, že muž měl osobní spory s prodavačkou. V pondělí krátce před devátou hodinou ranní je řešil tím, že v provozovně osmkrát vystřelil. Ženu nezranil. Když na místo dorazila policie, pokusila se střelce zatknout.

Řidič už seděl ve svém mercedesu. Výzev policistů neuposlechl, snažil se na ně vozem najet a z místa ujet. Řízení ale nezvládl a narazil do zdi i stojícího policejního auta.

Ani po nehodě muž neuposlechl výzvy policie, aby se vzdal. Místo toho podle policejního mluvčího vytáhl revolver. Policisté muže po zranění ošetřili a přivolali první pomoc.

Muži hrozí obvinění z násilí proti úřední osobě, ohrožení pod vlivem návykové látky, nedovoleného ozbrojování, poškození cizí věci a výtržnictví.

Zdroj: ČTK

Štítky policie, střelba, ozbrojený muž, Kaštanova ulice, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.