neděle 22. května 2022 Emil

Policie odhalila nelegální prodejce tabáku

Policie odhalila v Brně skupinu mužů, která při nelegálních obchodech s cigaretami, tabákem a také dobíjecími kupony do mobilních telefonů neodváděla daň z přidané hodnoty (DPH). Škoda způsobená České republice se odhaduje na 30 až 40 milionů korun. Nyní jsou muži ve vazbě.

„Skupinu řídili tři muži, jimž nyní hrozí až deset let vězení,“ řekl kriminalista Evžen Ryšánek.

Pachatelé si v Maďarsku založili firmu. Tvrdili, že tam budou vyvážet zboží a tam za něj také odvedou DPH. Skutečnost byla ale jiná. Zboží prodávali v síti trafik, kterou vlastní jeden z mužů v Brně, a dále vietnamských prodejcům do pražské tržnice SAPA.

Firma měla za pět měsíců své existence obrat zhruba půl miliardy korun. Zboží nakupovala ve velkém od distribuční firmy ve Svitavách. S trojicí hlavních pachatelů spolupracovalo asi sedm lidí. O nelegálních obchodech přitom někteří nevěděli.

Zátah na prodejce se uskutečnil zhruba před dvěma týdny. Zapojila se do něj stovka policistů, která udělila tři domovní prohlídky, dvě prohlídky nebytových prostor a zkontrolovala šest aut.

Při akci policisté našli 3,5 milionu korun na hotovosti, několik vozidel k přepravě zboží, doklady, faktury a razítka. Zajistili také 900 tisíc kusů cigaret, 50 balíčků tabáku a 70 dobíjecích karet.

Zdroj: ČTK

Štítky Podvod, DPH, tabák, daně, kriminalita, Maďarsko, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.