Počasí dnes25 °C, zítra25 °C
Úterý 26. září 2023  |  Svátek má Andrea
Bez reklam

Podvodníci z Brna připravili 2364 lidí celkem o 16,5 mil.

Policie stíhá dva šéfy firem Golden Prize Company a Wüstenrolt za rozsáhlé úvěrové podvody. Podle spisu připravili od května 2010 pod příslibem získání výhodného úvěru 2364 klientů celkem o 16,5 milionu korun. Dnes to řekl vedoucí jihomoravské hospodářské kriminální policie Rostislav Šenk. Muži je stíháni na svobodě, hrozí jim deset let vězení.

Jde o dva mladíky z Brna, kteří prostřednictvím internetu a inzerátů nabízeli rychlé získání úvěru. Zaměstnávali osmdesát obchodních zástupců v celé republice. Klient měl slíbeno získání rychlého úvěru, bez ohledu na to, v jaké je finanční situaci.

Zájemce musel jen zaplatit vratnou zálohu. Když ji uhradil, byla mu doručena na mobilní telefon sms, že jeho úvěr byl schválen. Ani jeden ze zákazníků ale peníze nikdy nedostal.

Celkem přitom lidé platili coby vratné zálohy od 3500 korun (žádost o půjčku 50.000 korun) do 20.000 korun (žádost o půjčku půl milionu korun). Mnozí se touto platbou dostali do ještě větších potíží.

Na trhu nejprve působila firma Golden Prize Company. Když se dostala do potíží, nahradila ji společnost Wüstenrolt. Nemá nic společného se známou bankovní společností Wüstenrot. "Pachatelé se jen inspirovali jejím jménem," uvedl Šenk.

Zdroj ČTK

Štítky podvodníci, Wustenrolt, Brno, policie, úvěr, Wüstenrot - stavební spořitelna

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Podvodníci z Brna připravili 2364 lidí celkem o 16,5 mil.  |  Krimi  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.