sobota 4. prosince 2021 Barbora

Podepíší smlouvu na úvěr. Peníze však nedostanou

Jednání s nebankovními institucemi nabízející půjčky se v těchto dnech nevyplatilo v Brně hned několika lidem. Klienti zpravidla ze schůzky odcházeli s mylnou představou, že na účet dostanou požadovanou sumu. Zaplatili proto kauci a podepsali prohlášení, že se vzdávají možnosti tuto částku vrátit.

Ze smlouvy ale jasně vyplývá, že jde o firmy, které pouze zprostředkovávají úvěr od dalších společností na trhu. „Protože k nebankovním institucím míří většinou zadlužení klienti, kteří obvyklou cestou úvěr nedostanou, jsou aktivity firmy bez valné šance na úspěch,“ sdělil mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb.

Upozornil, že se ve většině případů o podvod nejedná, neboť společnosti smluvní podmínky plní, ačkoli jsou pro klienty velmi nevýhodné. „Firmy ovšem výběrem částky před schválením smlouvy o půjčce porušují zákon o spotřebitelském úvěru,“ řekl mluvčí.

Policisté varují klienty před podepisováním takovýchto smluv. „Případné milionové sankce pro firmy totiž lidem peníze za jejich naivitu nevrátí,“ dodal Šváb.

Autoři

Štítky policie, podvod, půjčka, peníze, zprávy, brno, 2014

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.