pátek 30. července 2021 Bořivoj

Pod záminkou dobročinné sbírky lákali z Brňanů peníze

Přispějte na zlepšení životních podmínek dětí. Takto se snažili na Brňany zapůsobit skupinky cizinců i jednotlivci, kteří se vydávali za pracovníky Dětského fondu OSN. Od kolemjdoucích pak požadovali finanční příspěvky.

Aby podvodníci vyvolali větší soucit, obvykle předstírali, že jsou hluchoněmí. „Dárce také nechávali podepsat listiny s logem Unicef. Policisté ovšem zjistili, že dokumenty nejsou pravé,“ sdělil mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

I přes dopadení a potrestání několika přestupců se falešní výběrčí objevují na frekventovaných místech Brna i v těchto dnech. „Strážníci proto Brňany a návštěvníky města varují, aby na falešnou sbírku nepřispívali a případné setkání s podezřelými osobami nahlásili,“ upozornil Ghanem.

S podobným podvodem se setkala například Ivana Parízková. „Pomáhala jsem kamarádce, která se přihlásila jako dobrovolnice na sbírku pro děti z dětského domova. Když jsme však chtěly poslat peníze dané organizaci, zjistily jsme, že firma neexistuje,“ řekla Parízková. Od té doby raději přispěje přímo konkrétním lidem na ulici.

Autoři

Štítky sbírka, podvod, strážníci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.