sobota 25. září 2021 Zlata

Neuvěřitelné chování ke zvířatům zaznamenali strážníci ve Štýřicích

Zoufale znějící štěkání obklopilo ve středu strážníky odchytové služby, kteří přijeli prověřit oznámení o týrání zvířat do zahrádkářské kolonie ve Štýřicích. Hlídce se na pozemku naskytl neuvěřitelný pohled: ve čtyřech velkých bednách stlučených z dřevěných desek bylo zavřených deset opuštěných psů včetně jednoho štěněte.

"Tři další běhali po zahradě na volno, z toho jeden se pohyboval po střeše, druhý byl slepý a třetí měl zraněnou tlapu. Podle svědků tam zvířata nechala skupina osob, o které se již strážníkům podařilo získat důležité informace díky rychlému místnímu šetření," řekl mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Odchyt byl podle strážníků nesmírně složitý, protože pozemek i samotné bedny byly prorostlé bodláčím. Psi navíc evidentně na lidi nejsou zvyklí, hlídky napadali a kousali se i navzájem. "Na pomoc odchytářům museli přijet i psovodi městské policie a další strážníci z centra Brna," doplnil Ghanem.

Případ hlídka postoupila k dalšímu šetření. Všech třináct psů je umístěno v útulku městské policie a dostane se jim potřebné veterinární péče. Pokud se je ošetřovatelům podaří převychovat, mohli by být časem k dispozici i pro převzetí do opatrovnictví.

Štítky psi, týrání, štýřice, brno, bedna, městská policie, strážníci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.