pondělí 2. srpna 2021 Gustav

Na radnici Brno-Žabovřesky se ztratilo sto voličských průkazů

Na radnici Brno-Žabovřesky se ztratilo sto volebních průkazů. Přišlo se na to náhodou poté, co jeden z obyvatel této brněnské městské části našel jeden z nich na ulici, řekl Vladimír Řepka z tiskového odboru ministerstva vnitra. Platné průkazy pro nadcházející volby budou mít modrá razítka úřadu dotčené městské části, průkazy s černým razítkem Žabovřesk platné nebudou.

Záležitostí se zatím policie nezabývá. Ještě není známo, zda ji bude radnice informovat. Místní obyvatel našel na ulici pouze jeden z průkazů. Když ho odvezdal, začala radnice s podrobnou kontrolou. Zjistilo se při ní, že chybí sto průkazů.

Na celou věc zareagovalo ministerstvo vnitra tím, že tyto voličské průkazy zneplatnilo. Je na nich černé razítko Úřadu městské části Brno-Žabovřesky. "Nově jsou vydávány průkazy s modrým razítkem, které jsou platné. O tom, že průkazy s černým razítkem jsou neplatné, budeme informovat volební komise v zemi," dodal Řepka.

Vydávání volebních průkazů začalo ve čtvrtek. Voličům umožňují hlasovat v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny i mimo své bydliště. Průkazy si nechávají vystavovat lidé, kteří budou v době voleb například na dovolené nebo na návštěvě u svých blízkých, tedy mimo své bydliště.

Hlasujte v předvolební anketě Už víte koho budete volit?

Zdroj ČTK

Štítky voličské průkazy, volby, Brno-Žabovřesky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.