Počasí dnes25 °C, zítra25 °C
Úterý 26. září 2023  |  Svátek má Andrea
Bez reklam

Muž z Brna dva roky nutil přítelkyni k prostituci

Policie obvinila v uplynulých dnech jednatřicetiletého muže z Brna z kuplířství a útisku za to, že dvaadvacetiletou přítelkyni dva roky nutil citovým vydíráním k prostituci. Za tu dobu mu vydělala milion korun. Muž peníze prohrál v automatech a propil.

„Vyšetřování ukázalo, že se podílel i na loupežích,“ řekl kriminalista Pavel Bojanovský. Muž skončil ve vazbě. Hrozí mu až deset let vězení.

Kuriózní je, že vše bylo odhaleno jeho vlastním přičiněním. Loni v říjnu se obrátil na policii s tím, že zmizela jeho přítelkyně s malým dítětem. Policie mladou ženu vypátrala. Ukrývala se i s dítětem v jednom z azylových zařízení.

Vyšetřování ukázalo, že se s ním seznámila před třemi lety, krátce před svojí maturitou. Neměla kde žít a na pomoc rodiny nemohla spoléhat. Proto jí nabídl bydlení u sebe zdarma. Dívka do něj byla zamilovaná. Počátkem roku 2010 ji prý přesvědčil, aby se začala živit prostitucí.

„Vše dopadlo tak, že mu odevzdávala vydělané peníze, které pak utrácel. Byl schopen za večer v automatech utratit 30 tisíc korun,“ uvedl Bojanovský. Dívka se proto rozhodla utéct. 

Policisté při objasňování případu zjistili, že muž se na jihu Moravy podílel se svými dvěma přáteli i na několika loupežích. Celkem z nich získali téměř půl milionu korun. Na svědomí má trojice podle spisu přepadení baru v Kuřimi, z něhož si odnesla 90 tisíc korun. Číšníka nechali svázaného na záchodě.

Ve Znojmě přepadli muži výkupnu kovů. Jejího pracovníka tam ochromili slzným plynem, svázali jej lepicí páskou a zavřeli do bedny. Odnesli si 15 tisíc korun. Nejvíce vydělali při přepadení pobočky banky v Purkyňově ulici v Brně. Odcizili z ní 300 tisíc korun.

„Patrně mají na svědomím více loupeží,“ dodal kriminalista.

Zdroj: ČTK

Štítky prostituce, přepadení, kuplířství, vydírání, Brno, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Muž z Brna dva roky nutil přítelkyni k prostituci  |  Krimi  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.