neděle 24. října 2021 Nina

Muž porážel strom na zahradě, málem zabil otce

Hned dvojici případů sobotního kácení stromů musejí vyšetřovat brněnští policisté. Nedaleko Žabčic vzrostlý strom při pádu zasáhnul dvaaosmdesátiletého muže, v obci Olší pak třiačtyřicetiletý muž pokácel strom tak nešťastně, že v okolních vesnicích asi hodinu nešel proud.

Rodinnou tragédii vyšetřují policisté v Žabčicích nedaleko Židlochovic. Strom tam při pádu zasáhnul seniora, kterého policisté označili jako otce muže, který strom porážel. "Muž musel být s vážným zraněním hlavy transportován vrtulníkem na urgentní příjem do brněnské fakultní nemocnice," sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek. Policejní vyšetřování se nyní zaměří na zjištění, jakou roli v případu hrála neopatrnost zraněného muže či jeho syna.

V okolí nešel hodinu proud

Třiačtyřicetiletý muž kácel v sobotu před polednem vzrostlý smrk poblíž obce Olší na Tišnovsku. Větve stromu zasahovaly do vedení vysokého napětí. Přestože dřevorubci pomáhal další sedmadvacetiletý muž s lanem, strom se při pádu rozlomil a zasáhnul právě dráty, kvůli kterým musel být poražen. Přerušení vedení vysokého napětí způsobilo, že se museli obyvatelé okolních obcí obejít přibližně hodinu bez elektrického proudu. "Nejdéle byli bez proudu obyvatelé sousedního Drahonína, kde se podařilo dodávku proudu obnovit až po několika hodinách," informoval mluvčí Malášek.

Nepovedená akce dvou mužů naštěstí skončila bez zranění. "Oba muže budou však policisté pravděpodobně vinit z poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení," dodal Malášek.

Štítky kácení, strom, zranění, přerušení vedení, elektrický proud, elektřina, Olší, Žabčice, Brno, zprávy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.