středa 20. října 2021 Vendelín

Kriminalisté po pěti letech objasnili přepadení herny Intacto

Četná zranění způsobil čtyřiadvacetiletý muž barmance při loupeži v herně Intacto ve Štefánikově ulici v Králově Poli. Mladík si z podniku v prosinci před pěti lety odnesl dvanáct tisíc korun. Policisté ve středu informovali, že pachatele zadrželi a on se k činu přiznal.

Muž si loupež dopředu připravil. „V podniku seděl několik hodin, popíjel kávu a sledoval dění. Zdůvodňoval to tak, že nemá peníze a čeká na bratra, který za něj zaplatí. Mezitím vypozoroval, že si žena dává klíček od trezoru do kapsy na vestě,“ popsal brněnský kriminalista Miroslav Klusáček.

Když mladík vycítil příhodnou chvíli, zaútočil. „Barmance nastříkal do očí pepřový sprej. Žena se začala bránit gumovým obuškem, ten jí však agresor sebral a použil proti ní. Poté obešel pult a udeřil ji do obličeje. Následně jí přetáhl přes hlavu tričko, aby ji znehybnil,“ řekl brněnský kriminalista Pavel Kříž.

Jakmile tehdy dvaapadesátiletou ženu přemohl, odnesl si z herny dvanáct tisíc korun, které utratil. „Zaměstnankyně utrpěla kromě zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření, také psychické problémy. Otřesená je dodnes,“ sdělila brněnská policejní mluvčí Andrea Straková.

Kriminalisté v herně zajistili důkazy včetně stop DNA a po dvou letech pachatele identifikovali. „Tehdy se však nacházel na brigádě v Holandsku. Zadržet se nám ho podařilo zhruba před čtrnácti dny na horách ve Vysokém Mýtě,“ uvedl Kříž.

Muž který se v minulosti dopustil majetkové trestné činnosti, se k loupeži přiznal. Doplnil, že se jednalo o mladickou nerozvážnost. Dál se však odmítl vyjádřit. „Nyní ale přes advokáta vzkázal, že má zájem kontaktovat poškozené a domluvit se na náhradě škody,“ podotkl Kříž.

Policisté mladíka obvinili z loupeže a hrozí mu až deset let ve vězení.

Podívejte se na video z přepadení:

Místo události:


Zvětšit mapu

Autoři

Štítky policie, brno, loupež, přepadení, intacto, herna, casino, štefánikova, zprávy, 2014

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.