pondělí 21. června 2021 Alois

Celníci odhalili v Brně dílnu na výrobu padělaného textilu

Celníci odhalili v pátek v Brně dílnu na výrobu padělků značkového textilu. Zásobovala jimi delší čas tržnice na Moravě. Dnes to řekla mluvčí celní správy Lada Temňáková. V souvislosti s případem se připravuje stíhání šesti Vietnamců. V dílně celníci našli padělky za 2,5 milionu korun.

Na stopu nelegálních výrobců textilu, který je nedovoleně označen názvy a logy známých firem, se dostala celní správa v březnu. Dílnu odhalila, když sledovala aktivity spojené s jedním velkoobchodníkem s padělaným textilem. Zásoboval zejména stánky tržnic v Brně a v Hatích u Znojma, které jsou největší na Moravě.

Minulý pátek se konaly domovní prohlídky u podezřelých. V kontrolovaných nemovitostech celníci našli padělatelskou dílnu. V ní bylo devět šicích strojů, 16 paměťových karet na vyšívání, tři nažehlovací lisy, asi 27 kilogramů textilních štítků a 12 kilogramů táhel zipů s logy ochranných známek. Dále celníci zajistili 1868 cívek nití, šest kilogramů termofólií a také 620 kusů textilního zboží označeného ochrannými známkami.

Při zátahu zadrželi celníci čtyři osoby, dvě z nich předali policii. Celní úřad nyní připravuje návrh na zahájení trestního stíhání šesti osob pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením.

Zdroj ČTK

Štítky padělaný textil, Brno, tržnice, policie, dílna

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.