čtvrtek 28. října 2021 Státní svátek

Benzinky přepadával v zelené mikině. S přelepeným nápisem

Nedostatek peněz kvůli ztrátě zaměstnání se rozhodl po svém řešit sedmadvacetiletý dělník. Zpočátku ho sice fakt, že na konci loňského přišel o práci, netížil, brzy mu však došly úspory a muž nemohl splácet ani půjčky věřitelům.

Na konci ledna si proto pořídil kuklu, vzal dýku, oblékl zelenou mikinu, na které papírem přelepil nápis, a vyrazil na čerpací stanici od Ořechova na Brněnsku. „Večer vtrhl k pokladně a získal skoro patnáct tisíc korun. O týden později opakoval čin na benzince v Mohelně na Třebíčsku, odkud si odnesl třiatřicet tisíc korun,“ řekl mluvčí policistů z Brněnska Bohumil Malášek.

Protože mu hotovost stále nestačila, o dva dny později se vydal do Žabčic na Brněnsku a získal tam necelých deset tisíc korun. „Poté si dal týden pauzu, aby si v Oslavanech na Brněnsku na tamní čerpací stanici přilepšil o dalších deset tisíc korun,“ sdělil mluvčí.

Týden nato vyrazil do akce znovu. „V Dukovanech na Třebíčsku však neuspěl. Obsluha benzinky ho k penězům nepustila,“ uvedl Malášek. Mladík proto o hodinu později řádil v Rosicích na Brněnsku. „Získal tam přes třicet tisíc korun,“ podotkl mluvčí.

Kriminalisté už měli dostatek poznatků a záběrů z bezpečnostních kamer, z nichž získali informace o autě pravděpodobného pachatele. „Několik dnů poté skončil lupič v Mohelně na Třebíčsku v rukou policistů. Hned při prvním výslechu přiznal, že přepadení spáchal,“ doplnil Malášek.

Mladík je nyní obviněný ze šesti loupežných přepadení a na rozsudek si počká ve vazbě.

Podívejte se na jednu z loupeží:

Autoři

Štítky policie, brno, brněnsko, loupež, benzinka, čerpací, stanice, ořechov, třebíčsko, zprávy, 2014

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.