Sjetý muž v Brně v amoku zdemoloval celý byt. Na policisty vyrazil s nožem, ti ho složili taserem

Autoři | Foto ilustrační foto, Liberecká Drbna

Pořádný strach musel sousedům způsobit rozběsněný obyvatel paneláku v Komíně. V brzkých ranních hodinách totiž začal nelidsky vyvádět a demolovat byt. Přivolaná policejní hlídka dostala tušení, že se nebude jednat o jednoduchý zákrok.

V polovině září vyjížděli policisté do jednoho z bytů v městské části Brno-Komín. Hned několik telefonátů od vyděšených sousedů dávalo tušit, že tentokrát rušení nočního klidu nespraví domluva či pokuta. Na místě bylo podle policistů slyšet řev, bouchání do podlahy a nábytku.

Vzhledem k situaci policisté po zajištění prostoru a možné únikové trasy vyčkali na příjezd hlídky vyzbrojené taserem. Po otevření dveří se policistům naskytl pohled na zcela zničené zařízení bytu. Muž měl bledý obličej, zarudlé oči, plival kolem sebe a vydával neartikulovaný řev. „Bylo zjevné, že je pod vlivem návykových látek.  Devětatřicetiletý agresor podle předpokladů nedbal domluv ani řádných výzev a s nožem v ruce vyrazil proti zasahujícím policistům," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Nakonec se ho podařilo zpacifikovat právě za použití taseru a dalších donucovacích prostředků. „Plné ruce práce s ním měli čtyři policisté. Do nemocnice putoval pod jejich dohledem. Ze svého protiprávního jednání se bude pachatel zodpovídat ve správním řízení," uzavřel Šváb.

 

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Brno, Brno-Komín, Pavel Šváb

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.