úterý 27. července 2021 Věroslav

Policie stíhá muže z Brna za jeho příspěvky na internetu

Kriminalisté stíhají dvaačtyřicetiletého muže z Brna za jeho příspěvky na internetu. Podle spisu byly rasistické, muž také údajně naváděl čtenáře k trestné činnosti. Své výroky zveřejňoval od roku 2013 v jednom z diskusních fór. Nyní mu hrozí až pět let vězení, řekla dnes ČTK mluvčí policie Petra Ledabylová.

Odborníci z jihomoravského policejního oddělení analytiky a informační kriminality byli podle ní muži na stopě několik měsíců. Je obviněn z nebezpečného vyhrožování, šíření toxikomanie a také podněcování k trestnému činu.

Z výsledků vyšetřování vyplývá, že muž se do fóra přihlašoval pod několika jmény. Na portál umístil několik textů, ve kterých popisoval postup výroby drog; heroinu a pervitinu. Popisoval prý, jak je lze propašovat do věznice.

"Nabízel například návody, jak provést loupežné přepadení, krádež kola, vloupání do rodinného domu nebo způsob, jak se zbavit mrtvoly," doplnila mluvčí.

Administrátor stránek tyto jeho příspěvky mazal, za což mu začal jejich autor vyhrožovat podříznutím, pobodáním nebo zapálením auta, doplnila Ledabylová. Svými příspěvky se podle ní pachatel snažil diskusní portál zdiskreditovat.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.