Počasí dnes1 °C, zítra2 °C
Pátek 27. ledna 2023  |  Svátek má Ingrid

Sekuriťák z Brna zabránil velké máslové krádeži a řekl si o ocenění zaměstnanec měsíce

O vánoční prémie a fotografii na nástěnce s nápisem zaměstnanec měsíce si výrazně řekl sekuriťák z moravské metropole, jenž zabránil velké krádeži másla, když si zkušeně počíhal na třiapadesátiletého nenechavce. Na zloděje mléčných výrobků zavolal posléze strážníky, kteří udělili potížistovi mastnou pokutou.

Nepoctivý zákazník vyrazil do supermarketu v centru Brna, aby přinesl domů máslo. Jenže jeden balíček vyšel na bezmála sedmdesát korun, a tak chmaták usoudil, že na drahotu nepřistoupí. Nastrkal si k sobě přes dvacet mléčných výrobků z chladicí vitríny, ale nebyl přitom opatrný. Stal se tak snadnou kořistí místního strážce potravin, který si s přehledem počkal na zloděje u pokladen a vytočil linku 156.

Hlídka městské policie zjistila, že údajný zloděj projevil zájem výhradně o máslo, kterého si nabral 22 kostek v celkové hodnotě přes 1500 korun. O jejich zakoupení muž nakonec neměl zájem, a protože žádné balení nebylo poškozené, másla se vrátila do prodeje,“ popsal mluvčí Městské policie Brno Pavel Šoba.

Pachatele se tím dostal do problémů. Hlídka mu udělila pokutu. „Za majetkový přestupek hlídka muži uložila pokutu převyšující hodnotu zboží,“ dodal Šoba.

Hodnocení článku je 82 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jitka Koudelová

Štítky Brno, Strážníci, Security, Obchod, Máslo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Diskutér T.

Asi chce mít ochranář máslo na hlavě.......

Pátek, 9. prosince 2022, 15:38

Roman Frkala

Dělat hlídače je poslání, též dělám hlídače v obchodech a neříkám si o nic takového.

Pondělí, 5. prosince 2022, 05:54

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.