pátek 2. prosince 2022 Blanka

Máte malou a drahou petržel, řval v Brně důchodce na trhovce. Vyzval ho na souboj

Dusná a napjatá atmosféra zavládla na brněnském Zelném trhu, kde se do sebe pustil výřečný prodejce zeleniny s mudrujícím důchodcem. Spor se rozhořel, jakmile ze sebe senior vysoukal jízlivé poznámky na adresu stánkaře a jeho sortimentu. Trhovec si ale nic nenechal líbit a okamžitě přešel do protiofenzivy.

Konflikt se rozhořel ve chvíli, když pětasedmdesátiletý muž procházel kolem tržiště. Při procházce si vyhlédl petržel, kterou si prodejce cenil na dvacet korun. Zákazníkovi v důchodovém věku ale přišla částka za zeleninu nepřiměřená i kvůli tomu, že oblíbená přísada do polévek byla příliš malá. Začal proto brblat, což živnostníka u stánku dokonale vytočilo.

Prodejcem nabízená petržel se mu velikostně nepozdávala a dvacetikorunu za svazek tradiční kořenové zeleniny údajně proto nechtěl zaplatit. Možná i v naději, že mu prodejce něco sleví, pak prý ještě poznamenal, že si petržel může vypěstovat sám,“ sdělil mluvčí Městské police Brno Pavel Šoba.

Konflikt nabral na intenzitě. Po slovních výpadech došlo i na drsné výhrůžky, a tak se do akce dostali strážníci. Přivolaná hlídka pak dlouho horké hlavy v rozpáleném Brně uklidňovala. „Hlídka zaznamenala verzi obou znesvářených stran a generační záležitost postoupila s podezřením na přestupek proti občanskému soužití k projednání správnímu orgánu,“ dodal Šoba.


 

Hodnocení článku je 68 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Trhy na Zelňáku

Štítky Brno, Trh, Zelenina, Konflikt, Strážníci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zdeněk Bálka

Z petržele je nejlepší co je nad zemí, co je v zemi je k h...u.

sobota, 23. července 2022, 19:23

Jan Vokurka

To muselo být, jak scéna v obchodě s Michaelem Douglasem ve filmu Volný pád/Falling Down. :-)

sobota, 23. července 2022, 10:22

Diskutér T.

A zase je tu Emil Figl, co na věci má vždycky fígl. Píšu kapitálkami, aby to bylo na první pohled viditelné PANE ROZUMO.

pátek, 22. července 2022, 06:57

Emil Figl

Říká se, že kapitálkami píší především lidé s malým petrželem.

čtvrtek, 21. července 2022, 22:16

Diskutér T.

HORKO VENKU - HORKÉ HLAVY - A MALÁ PETRŽEL - ŽEL, PRÁVĚ O NI SE TENHLE SPOR MEZI NIMA ROZHOŘEL.......SLOŽEN RÝM PRO TENHLE ÚČEL - OPĚT LITUJI STRÁŽNÍKY MP. BRNO - KDYŽ MUSÍ ŘEŠIT I SPOR MEZI EGOISTY O PETRŽEL.......KOMU ČEST - TOMU ČEST.

čtvrtek, 21. července 2022, 18:50

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.