čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Poslal jsem peníze slavnému majiteli počítačové firmy, svěřil se policii muž z Brněnska

Velké vystřízlivění zažívá aktuálně pětadvacetiletý muž z Brněnska. Domníval, se že si dopisuje s majitelem nadnárodní společnosti vyrábějící počítače. Údajný šéf firmy oslovil mladíka v emailu, kde ho požádal o peníze. Důvěřivý uživatel internetu uvěřil a zaslal podnikateli přes sto tisíc korun.

Muž z Brněnska, který pochází z ciziny, nalezl překvapující zprávu od zakladatele počítačové firmy v emailové schránce. Businessman, jehož jméno policisté nezveřejnili, prosil o pět milionů euro. Cizinec tolik peněz neměl, i tak ale částečně podvodníkovi vyhověl. Sdělil mu osobní údaje a následně splnil i další úkoly. 

Obratem přišel požadavek na zaplacení poplatku na zřízení on-line účtu. Ten měl sloužit na převedení slíbených peněz. Pětiseteurový poplatek uhradil a následně několik dalších,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek

Vyšetřovatelé nyní pachatele hledají. Šance na úspěch je ale podobně jako v dalších obdobných případech velmi nízká. Muž ze zahraničí žijící na Brněnsku se tak musí vyrovnat se ztrátou více než sto padesáti tisíc korun. Peníze rozeslala na různé účty. 

Hodnocení článku je 48 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky Podvod, Internet, Policie, Vyšetřování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Diskutér T.

TOLIKRÁT SE O TOM TADY PÍŠE, ABY BYLI LIDÉ OPATRNÍ - a jsou, JAK DUBOVÉ PALICE, nemám co dodat!!!

úterý, 5. července 2022, 17:05

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.