sobota 2. července 2022 Patricie

Za nouzového stavu získali podvodem covid testy za osm milionů. Kriminalisté hledají klíčového svědka

Do problémů se zákonem se kvůli obchodování s antigenními covid testy dostali dva muži, kteří za zboží v hodnotě osm a půl milionu uhradili jen čtvrtmilionovou zálohu. Případ vyšetřují olomoučtí kriminalisté a dvojici již sdělili obvinění z podvodu. Hledají ale také důležitého svědka, který se může pohybovat kdekoli v Česku.

Loni v březnu měl šestačtyřicetiletý muž se svým o osmnáct let starším kolegou objednat u olomoucké firmy antigenní testy v hodnotě osm a půl milionů korun. Vydávali se přitom za zástupce nejmenovaného podniku. „Zhruba po týdnu od učiněné objednávky došlo v areálu skladu olomoucké společnosti k předání zdravotnického materiálu. Tomu měl být přítomen mladší z mužů, který na místě uhradil zálohu ve výši 250 tisíc korun. Objednávku následně převezla přepravní společnost na jiné místo v České republice,“ vylíčila další průběh případu policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Antigenní testy tak byly pryč, zbývající peníze ale i přes řadu urgencí na účet olomoucké firmy už nepřišly a komunikace ze strany odběratelů utichla. Kriminalistům se muže podařilo najít a loni v listopadu je obvinili z podvodu. „Z důvodu, že takto měli jednat v době trvání nouzového stavu jim v případě prokázání viny a odsouzení hrozí v krajním případě až osmiletý pobyt za mřížemi,“ informovala Petra Vaňharová.

Při řešení případu by policistům pomohlo i svědectví neznámého muže, jehož podobu zachytily kamery. „Svojí svědeckou výpovědí by mohl značnou měrou přispět k objasnění dané věci. Podle zjištěných informací by se mohl pohybovat po celé České republice. Pokud by někdo z občanů muže z přiloženého videozáznamu poznal, nebo by disponoval informacemi, které by mohly pomoci ke zjištění jejich totožnosti, ať prosím, kdykoliv kontaktuje bezplatnou telefonní linku 158,“ uzavřela mluvčí Vaňharová. 
 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky Krimi, podvod, peníze, antigenní testy, nouzový stav, svědek, Olomouc, Česká republika, Policie ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.