čtvrtek 26. května 2022 Filip

Opilý mladík z Břeclavi si hrál na Masaryka. Vylezl na podstavec sochy a pózoval

Na mladíka, který se rozhodl vyrovnat soše Tomáše Garrigua Masaryka, si posvítili břeclavští strážníci. Skupina mladých mužů se potulovala po Smetanově nábřeží, když narazila na památník prvního československého prezidenta. Jeden z přítomných pak začal na podstavec šplhat.

Parta mladíků potloukající se Břeclaví zaujala v brzkých ranních hodinách pracovníky Městského kamerového dohlížecího systému. Pětice se nejprve se zaujetím zastavila u sochy Tomáše Garriqua Masaryka, načež se jeden mladík vydal přímo k nasvětlenému podstavci. Vyndal ruce z kapes, chytil se za prezidentovu nohu a po chvíli snahy se vytáhl nahoru.

Na podstavci pak zastínil Masaryka a pózoval s rozpřaženými pažemi, při čemž ho kamarádi natáčeli na mobilní telefony. Zpět na zem se dostal nemotorným dlouhým skokem do keře. Nešlo přitom o jediný prohřešek, který mladík s dvěma promile alkoholu v krvi provedl. „Poškodil tři odpadkové koše. V další zábavě jim zabránili strážníci," řekla mluvčí břeclavských strážníků Lenka Rigó

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Městská policie Břeclav

Štítky strážníci, městská policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.