sobota 29. ledna 2022 Zdislava

Prospěšné práce a vězení. Soud potrestal agresory z brněnského fotbalového derby

Městský soud v Brně potrestal výtržníky z fotbalového derby mezi domácí Líšní a Zbrojovkou (1:2), které se odehrálo ke konci srpna. Jeden z fandů si odsedí rok a půl ve vězení za napadení pořadatele, druhý agresor vyfasoval 200 hodin obecně prospěšných prací.

Incident se odehrál v 79. minutě hry, kdy na trávník za stavu 1:1 vběhli z hostujícího kotle dva fanoušci a pustili se do křížku s pořadateli. S prvním z nich, který dostal mírnější trest, si ochranka poradila. Druhý fanda Zbrojovky, jenž dostal od soudu souhrnný osmnáctiměsíční trest vězení za výtržnictví a také krádež, už napadl pořadatele. Zpacifikoval jej až domácí útočník Silný, jenž viděl za svou aktivitu červenou kartu, za což si vysloužil kritiku trenéra i spoluhráčů. Později klub jednání hráče označil za hrdinství a Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace jej omilostnila a zastavila s ním řízení.

Líšeňský klub dostal od disciplinárky za nezvládnutou pořadatelskou službu pokutu 150 tisíc korun, Zbrojovka musela zaplatit 70 tisíc korun.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto SK Líšeň

Štítky Líšeň, Brno, Derby, Policie, Soud

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.