sobota 22. ledna 2022 Slavomír

Brnem pochodoval falešný voják a zdravil strážníky

Přátelské mávání pětatřicetiletého muže v uniformě upoutalo pozornost hlídky brněnských strážníků. Městští policisté na zdravici neodpověděli, protože se jim gesto zdálo podezřelé a přišli si s dotyčným situaci vyjasnit. Po krátké rozpravě zjistili, že pozdravu chtivý voják porušuje zákon o ozbrojených silách ČR.

Na podezřelého vojáka v maskáčové uniformě se státní vlajkou na levém rukávu, malým státním znakem na čepici, hodností rotného a jmenovkou natrefili strážníci v úterý odpoledne v Nádražní ulici, kde je zdravil máváním. Na první pohled se zdálo, že jde o příslušníka české armády. Hlídce se ale chování rotného nezdálo, a to hned z několika důvodů.

Strážníkům se nepozdával jeho ležérní styl a rozvázané tkaničky, a tak muže oslovili a zajímali se, zda je vojákem z povolání. Ten takovou možnost ihned popřel a přiznal, že u armády nikdy nebyl. Neuvědomil si prý, že nošením uniformy se dopouští přestupku,“ popsala mluvčí Městské policie Brno Markéta Skřivánková.

Hlídka nakonec muži přikázala, aby z ústroje sundal všechny nášivky se státními symboly. Porušením zákona o ozbrojených silách ČR se bude dále zabývat správní orgán.

Hodnocení článku je 50 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Archiv Drbna

Štítky Brno, Strážníci, Voják, Hlídka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jiří Hochman

Bla, bla, bla, to je ale kravina!

pátek, 5. listopadu 2021, 17:30

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.